Nejočekávanější telefony první poloviny roku 2018

Druhá polovina roku 2017 nám přinesla několik opravdu zajímavých a povedených kousků. Příkladem může být třeba iPhone X, Galaxy Note 8, OnePlus 5T nebo nové Pixely od Googlu. Neméně chudá na kvalitní telefony však nebude ani první polovina roku 2018. Na co vše se můžeme těšit?

Samsung Galaxy S9 a S9 Plus

Možná nejvíce očekávanými smartphony jsou dozajista modely od Samsungu, konkrétně Galaxy S9 a S9 Plus. Od těchto telefonů můžeme očekávat tu nejlepší možnou výbavu. Pod kapotou by měl tepat procesor Qualcomm Snapdragon 845 nebo Exynos 9810. Plusová verze pak dostane k dispozici 6 GB paměti RAM, zatímco menší varianta se uspokojí se 4 GB paměti RAM. A rozdíly bude dělat Samsung i u fotoaparátu. Menší kousek dostane jeden, ten větší hned dva. Clona hlavního snímače však bude stejná, a to rekordních f/1.5.

Co se týče designu, Galaxy S9 nabídne 5,8palcový Super AMOLED Infinity displej. Větší Galaxy S9 Plus dostane ten samý displej, rozdíl bude pouze v úhlopříčce, zde zobrazovač poroste na 6,2 palce. Chystané Galaxy „es devítky“ budou představeny již na letošním MWC.

Sony Xperia XZ Premium 2

Velké změny se pravděpodobně odehrají u Sony. To chystá model Xperia XZ Premuim 2, se kterým zřejmě vstoupí mezi takzvané „bezrámečkové“ telefony. Sony tak pravděpodobně razantně zredukuje rámečky. Co se týče displeje, ten nejspíše nabídne 5,7 palců. Zobrazovač by pak měl být typu OLED. Japonci také zanechají stereoreproduktory. V oblasti výkonu bude Xperia XZ Premium 2 tou pravou vlajkovou lodí. Srdcem smartphonu se stane procesor Qualcomm Snapdragon 845, kterému bude sekundovat 4 GB či 6 GB paměti RAM. Těšit se můžeme i na zadní 12 Mpx duální fotoaparát. A kdy se tohoto kousku dočkáme? Dle posledních informací na nadcházejícím veletrhu MWC v Barceloně.

Nokia 9

O Nokii 9 se hovořilo, že dorazí ještě do konce roku 2017. To se však nestalo a světu se tedy ukáže začátkem tohoto roku, a to konkrétně na veletrhu MWC. A co můžeme očekávat? Předně se dočkáme špičkové výbavy, která například zahrnuje Qualcomm Snapdragon 835, 6 GB paměti RAM nebo nový Android 8 Oreo. O podívanou se postará 5,5palcový OLED displej. Kolem zobrazovače pak pravděpodobně budou minimální rámečky. Očekávat můžeme také špičkový zadní duální fotoaparát, na kterém Nokia spolupracovala se společností Zeiss.

Xiaomi Mi 7

Svůj vlajkový model představí i Xiaomi. Smartphone Mi 7 se pokusí nalákat na svůj 6palcový displej s minimálními rámečky a poměrem stran 18:9. „Mi sedmička“ zaujme i bezdrátovým nabíjením nebo funkcí podobnou Edge Sense. Hrany smartphonu budeme moci zmáčknout. Zádům bude potom vévodit duální fotoaparát s rozlišením 16 Mpx. O výkon smartphonu se postará procesor Qualcomm Snapdragon 845, jenž dostane k dispozici 6 GB paměti RAM. A stejně jako předchozí zmíněné modely, i tento telefon si svou premiéru odbude zřejmě na MWC 2018.

Huawei P11 Pro

Ani Huawei nezůstane opodál, podle posledních informací představí Huawei své žhavé kousky v dubnu. Konkrétně pak budou tři, tím nejzajímavějším je ale pravděpodobně model P11 Pro. Od tohoto smartphonu můžeme očekávat moderní design, včele s vyříznutým displejem. Podobně jako v iPhonu X . Na opačné stráně potom nalezneme hned tři snímače, které nabídnou brutální rozlišení 40 Mpx. Po stránce výbavové nebude P11 Pro žádné ořezávátko. Pohánět jej totiž bude tovární procesor Kirin 975, kterému bude sekundovat 6 GB paměti RAM. Těšit se můžeme také na umělou inteligenci, kterou Huawei představilo již v řadě Mate 10.

zdroj: https://mobilizujeme.cz/clanky/nejocekavanejsi-telefony-prvni-poloviny-roku-2018?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

%d blogerům se to líbí: