Největší fanynka Davida Lafaty

Jen pár dní zbývá do posledního domácího zápasu Davida Lafaty. A tak jako při každém utkání, ani tentokrát nebude v GENERALI areně chybět Davidova věrná fanynka Anička Hrdinová.

Malá Anička je upoutaná na invalidní vozík a fanoušci Sparty se ji v minulosti v rámci akce Se Srňou v zádech skládali na rehabilitaci po náročné operaci. Finančně ji pomáhali i samotní fotbalisté našeho klubu, kteří jsou s ní v kontaktu od roku 2015.

„Před jedním zápasem na Letné se Aničce předával šek. Já je pak potkával pokaždé na fotbale a někdy i na hokeji. Slovo dalo slovo a od té doby jsme v kontaktu. Přes týden si s její maminkou vždycky napíšeme a před zápasem se pokaždé podívám, jestli jsou na svých místech. Až když vidím, že Anička na stadiónu je, může utkání začít,“ vypráví David Lafata.

Anička spolu se svou sestrou Terezkou přichystali Davidovi překvapení, když mu před jeho posledním zápasem na Letné natočily speciální video: „Milý Davide, děkuji ti za to, že jsme se spolu mohli poznat. Děkuji za tvoji velkou podporu. Někdy se mi do cvičení moc nechce, ale vím, že ty pořád trenuješ. Děkuju za to, že jsem tě mohla vidět hrát,“ říká holčička s těžkým osudem na videu. Její sestřička k tomu dodává: „Děkujeme za všechny góly, kterými jsi nám i ostatním fanouškům udělal radost.“

Když Lafata tento vzkaz poprvé viděl, znatelně ho dojal. „Je symbolické, že se jmenují Hrdinovi, protože oni jsou skutečně hrdinové. Obdivuju, jak se vypořádávají s osudem. Nejen já, ale i Marek Matějovský, Láďa Krejčí a další jsme si je vzali pod křídla. Já jsem poslední, kdo tu z té party zbyl, tak snad se o ně někdo bude starat i dál. Vím, že podobně věrných fanoušků je víc, ale speciálně Hrdinovi by si zasloužili doživotní permanentku“.

 

zdroj: http://www.sparta.cz/novinky/zpravodajstvi/a-tym/nejvetsi-fanynka-davida-lafaty-19412.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: