PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Nestor charitativních akcí David Novotný pořádal akci: „Den dobrých skutků“

5 min read

Opět se v Náchodě den po akci „Muž roku“ konala akce od Davida Novotného „Den dobrých skutků“ s podtitulem „Večer známých tváří“. Jako vždy byla zaměřena na podporu sociálních služeb a prvního muže roku 2009 Martina Zacha, který nešťastnou náhodou utrpěl těžké poranění krční páteře a ochrnul.

David Novotný

Vše vypuklo v sobotu 25. srpna po 18-té hodině. Tentokrát se konala během večera sbírka pro stacionář NONA z Nového Města nad Metují, stacionář Cesta z Náchoda, Domovy na Třešňovce a již zmíněného Martina Zacha.

Martin Červíček a David Novotný

Zleva – Radek Jakubský (předseda Hospodářské komory Královéhradeckého kraje), Martin Červíček (1. náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje, Soňa Marková (zastupitelka města Náchod), David Novotný, Jan Birke (starosta města Náchod)

Slavnostní večer nemohl uvést nikdo jiný než David Novotný, na pomoc si přizval výše uvedené. Všichni pánové a dáma věnovali práci Davida Novotného několik vřelých slov a poděkovali návštěvníkům za podporu charitativní akce.

Během večera vystoupili Anička Slováčková, Sámer Issa, Hana Křížková, Kamila Hubsch, Pepa Vágner, Michaela Dolinová, Peter Pecha a Dáša Zázvůrková, večerem provázeli herci Ladislav Ondřej a Jitka Sedláčková.

Zcela zaplněný sál Městského divadla Dr. Josefa Čížka sledoval jedno výborné hudební představí za druhým.

Nám se podařilo udělat tři exkluzivní rozhovory. Prvního jsme oslovili ještě na náměstí před koncertem zpěváka Sámera Issu a ten s velkou ochotou a vstřícností odpovídal.

„Moje spolupráce s Davidem Novotným vznikla asi před šesti lety, David mě oslovil hned po hudební soutěži v té době jsem měl spoustu jiných aktivit, tak jsem hned nemohl vyhovět, nicméně nakonec jsme začali spolupracovat“. Ochotně o spolupráci s Davidem Novotným mluvil Sámer Issa a pokračoval: „Myslím si, že charitativní pomoc je součástí naší práce a každá veřejná osobnost by se jí podle mě měla věnovat. Já sám podporuji Klokánek, kde jsem učitelem hudební výchovy, už třetím rokem učím dvacet dětí. Všeobecně pomáhat je krásný pocit, vystupovat je jedna věc, být známý je druhá věc, pokud to člověka baví tak je to určitá náplň práce.“ Také jsme se dozvěděli o jeho plánech v budoucích dnech. „Teď dodělávám desku, na rádiu KISS nám právě hrají duet se Šarlotou, dále jezdím s kapelou po celé republice, příští rok mě čeká zahraničí. Teď ještě budu natáčet  videoklip. Bude to skvělá věc.“ S úsměvem dodal Sámer Issa.

rozhovor se Sámerem Issou

Sámer Issa

Zajímavý byl i rozhovor s oblíbeným hercem Ladislavem Ondřejem.

„Davida znám již nějakou dobu a myslím si, že jsme kamarádi. David nám pomáhá prodávat divadelní představení, ve kterém hraji s kamarádkou Míšou Dolinovou, jmenuje se to: „Trapas nepřežiju aneb ten řízek nezvedej“. Dále jsme se dozvěděli. „Obecně je v mé profesi je super, když něco děláte a lidi z toho mají radost. Ať jsou lidé hendikepovaní či ne, tak obecně, tedy alespoň pro mě to je náplň mé profese. O to větší radost mám, když mohu někomu kdo to v životě nemá lehké či jednoduché udělat radost“. Ladislav Ondřej a plány do konce roku 2018? „Budeme po republice jezdit s  představením, které jsem zmínil. V představení budete moci vidět i Aničku Slováčkovou,Adama Mišíka. V těchto dnech jsme s Míšou Dolinovou a Veronikou Žilkovou nazkoušeli představení „Čarodějky v kuchyni“. Tato sezóna bude plná tohoto představení, neboť máme už nasmlouvaná představení na tento rok. Také jsem dotáčel film „Jak se moří revizoři“, který by měl zhruba za dva měsíce jít do kin. Tak jsme na to zvědav a doufám, že z toho lidé budou mít radost“. Doplňuje Ladislav Ondřej.

Ladislav Ondřej

Martin Červíček

Jan Birke

Zleva – Martin Červíček, Soňa Marková a David Novotný

Nebylo možné neoslovit hlavního pořadatele Davida Novotného. „Dnešní charitativní večer hodnotím kladně, myslím si, že lidi se bavili, viděli mnoho osobností a různé druhy účinkujících, myslím si, že to byl velice povedený večer“. Dále pokračoval. „Dneškem pro mě práce nekončí, již 15. září tady v Náchodě budeme vyhlašovat Sestřičku roku. Zdravotní sestry budou soutěžit v různých disciplínách a je to vlastně takové poděkování za jejich tolik potřebnou práci. Na prosinec chystám charitativní koncerty do Náchoda, Hronova, Jaroměře, Nového Města nad Metují, Broumově a Polici nad Metují.“ Dovolte, abych ještě dodal, že se během včerejší akce Muž Roku a dnešního koncertu vybralo krásných 40.000,- K4, všem moc děkujeme za pomoc a podporu.“ Dodal s úsměvem nestor charitativních akcí.

David Novotný

Anička Slováčková

Hana Křížková

Kamila Hubsch

Michaela Dolinová

Jitka Sedláčková

Peter Pecha

Dáša Zavůrková

Pepa Vágner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: