Noční hra v Kolowratské škole v Rychnově nad Kněžnou

Když se řekne NOČNÍ HRA, asi si každý představí strašení dětí ve tmě. V naší škole pořádáme noční hru každý rok, nikdy ovšem nestrašíme. Hra je vždy tematicky zaměřená k celoroční školní soutěži, která se prolíná výukou i mimoškolními aktivitami žáků.

V letošním roce jsou motivací čtyři české filmové komedie. Hrdinové těchto filmů se také objevili v lese Včelný při noční hře. Jako první nás přivítala víla Leontýnka a rytíř Brtník z filmu Ať žijí duchové. Zde děti přenášely těžké břemeno při opravě pomyslného hradu. Další úkoly byly v neobvykle teplém večeru raritou. Děti jezdily na saních (S tebou mě baví svět) a na snowboardu (Snowboarďáci).  Posledním úkolem bylo slézání Ivanovy skály a setkání  s vodníkem (Jak dostat tatínka do polepšovny). Nakonec všichni účastníci došli k Ivanskému jezeru, kde po vodě vypustili „lodičky štěstí“. V neprůhledné tmě se poté všichni vrátili do školy, na jejíž zahradě si opekli párky a v tělocvičně školy ulehli ke spánku.

Hra měla veliký úspěch. Tentokrát se zapojili i starší žáci, kteří pomáhali na jednotlivých stanovištích. Proto si odnesli nevšední zážitky malí i starší žáci, včetně všech pedagogů.

autoři článku: kolektiv ZŠ a PrŠ Kolowratská Rychnov nad Kněžnou

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: