PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Nový školní rok zahájila i Základní škola a Mateřská škola při Fakultní nemocnici Hradec Králové

2 min read

Nový školní rok začal 4. září také předškolákům a školákům ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, kde pro dětské pacienty funguje základní a mateřská škola. Ročně absolvuje výuku na 11 dětských odděleních v královéhradecké nemocnici na tři tisíce dětí, začátek roku přivítalyv přátelské atmosféře zhruba dvě desítky dětských pacientů.

Cílem školy při FN HK je pomoci dětem překonat zdravotní komplikace a hospitalizaci v nemocnici a současně jim pomoci při výuce. Při dnešním zahájení školního roku, kterého se zúčastnili i zástupci vedení FN HK a dětské kliniky, roku rozesmál děti svým vystoupením zdravotní klaun. K přátelské atmosféře přispěla svým vystoupením také žákyně kytarového oboru ze ZUŠ na Střezině v Hradci Králové. Děti si z dnešního zahájení školního roku odnesly drobné dárky.

Školní výuku zajišťují ve FN HK v dopoledních hodinách čtyři speciální pedagogové, rozsah výuky je přizpůsobený zdravotnímu stavu dítěte a konzultován s lékaři a dětskými sestrami. Odpoledne funguje v nemocnici dětská družina, ve které se děti věnují různým aktivitám. Dvě učitelky zajišťují také předškolní vzdělávání.

Škola, která při nemocnici funguje od prosince 1954, připravuje pro dětské pacienty také různé akce, jako je například Dětský den. Dětem je k dispozici také venkovní hřiště u dětské kliniky.

zdroj: https://www.fnhk.cz/aktuality/novy-skolni-rok-zahajila-i-zakladni-skola-a-maters

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: