Od roku 2019 by měl slavný Davis Cup doznat markantních změn

Pod názvem Světový pohár se s největší pravděpodobností bude hrát na konci listopadu na jednom neutrálním místě (nejpravděpodobněji v bohaté Asii) formou týdenního turnaje, jehož se zúčastní osmnáct reprezentačních týmů. Ne každý však vítá případné změny s nadšením! „Reforma Davisův pohár zabije. Podstatou historické soutěže bylo, že máte možnost hrát doma i venku. V tomto případě se dotýkáme historie a z toho je mi smutno,“ uvedl pro L’Equipe zkušený Francouz Nicholas Mahut.

Šestatřicetiletý borec si na novinky zvyká jen těžko. Rád by v tenise udržel tradici, která začala už v roce 1900. Vadí mu, že se o změně konceptu pořádně nediskutovalo a věří, že na srpnovém zasedání v Orlandu bude novinka smetena ze stolu. „Mým osobním přáním je, aby návrh neprošel. Jako milovník týmové soutěže nemůžu reformu podpořit,“ zdůraznil.

ZA ZMĚNAMI STOJÍ PIQUÉ I DJOKOVIČ

Není bez zajímavosti, že za případnými novinkami stojí vynikající stoper Barcelony Gerard Piqué, jenž za podpory uznávaných podnikatelů Hiroshi Mikitaniho (ředitel firmy Rakuten) a Marka Zuckerberga (zakladatel Facebooku) založil investiční skupinu Kosmos, jež by měla nový projekt zastřešovat; údajně garantovala investici tři miliardy dolarů na pětadvacet let!

Piqué při jednání s vedením ITF využívá nadstandardních vztahů s hvězdami jako je Novak Djokovič, který projekt de facto zaštiťuje, či Rafael Nadal. Právě pro takové hráče se díky penězům stane soutěž mnohem atraktivnější.

ROZHODNOU PENÍZE

Otázkou je, zda je vhodné za cenu »zlaťáků« okrást Davis Cup o jeho tradici a historii? „Podle mě není nutné takový produkt prodávat za tři miliardy na pětadvacet let,“ upozornil bývalý kapitán francouzského daviscupového týmu Jean-Paul Loth.

Jenže prestiž Davisova poháru poslední dobou skutečně upadá. Největším hvězdám je spíš na obtíž. „A když něco nefunguje dokonale, musejí se hledat řešení. Za mě jde o dobrou iniciativu, která může fungovat,“ uvedl podle německé agentury Deutsche Presse Rafael Nadal, který se novince očividně nebrání.

zdroj: https://www.tennis-arena.cz/zabijite-davis-cup-stve-mahuta-hledame-reseni-zduraznuje-nadal-19622cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: