Home » Společnost » Odbory v C.S. Cargo vyhlásily stávkovou pohotovost

Odbory v C.S. Cargo vyhlásily stávkovou pohotovost

Řidičům kamionů došla trpělivost

Výbor základní organizace Odborového svazu dopravy ve firmě C. S. Cargo a.s. vyhlásil 6. června 2017 časově neomezenou stávkovou pohotovost. Jak e-sondám sdělil předseda odborové organizace Zdeněk Šiška, důvodem ke stávkové pohotovosti jsou neustálé průtahy v kolektivním vyjednávání ze strany zaměstnavatele.

„Platnost kolektivní smlouvy v naší firmě skončila 31. prosince 2015. Od té doby nedošlo v jednání k zásadnímu pokroku a nebyly splněny naše požadavky na zvýšení mezd a zlepšení pracovních a sociálních podmínek zaměstnanců,“ informuje odborový předák.

Výbor základní organizace proto navrhl zaměstnavateli zprostředkovatele, který by spor řešil. „Zaměstnavatel námi navrženou osobu zprostředkovatele odmítl. Proto jsme požádali Ministerstvo práce a sociálních věcí o určení zprostředkovatele. I osobu zprostředkovatele určenou ministerstvem zaměstnavatel odmítá. Výbor ZO Odborového svazu dopravy proto využije všech zákonných prostředků ke zlepšení mzdových, pracovních a sociálních podmínek zaměstnanců dopravní a logistické společnosti C.S. Cargo a.s.,“ říká Zdeněk Šiška.

zdroj: http://www.e-sondy.cz/aktualne/6563-3/odbory-v-c-s-cargo-vyhlasily-stavkovou-pohotovost

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

More 520 posts in Společnost
Recommended for you
Mussoliniho uznávali, Hitler byl šašek: Tahle psal americký tisk o vzestupu diktátorů

Evropané si o Adolfu Hitlerovi a Benitu Mussolinim nedělali žádné iluze. Jak je ale viděla...

%d blogerům se to líbí: