PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Osmifinálové dvouhry na ženském tenisovém turnaji ITF : ITS CUP 2019 v Olomouci

3 min read

I dnes vám přinášíme z ITS CUPu  rozhovory z hráčkami. Ze tří oslovených hráček postupují dvě do zítřejšího čtvrtfinále a to Jana Jobovic (SRB), Jana Jablonovská (SVK), pro Melis Sezer (TUR),bohužel dnes turnaj skončil.

Jana Jobovic (SRB)

Dnes jste porazila českou hračku Ludmilu Kareisovou v dramatickém zápase 7: 6,7: 5. Co se stalo za vaším vítězstvím a jak celkově hodnotíte zápas?

Byl to těžký zápas. Jsem ráda, že jsem dokázala vyhrát, protože i když jsem nehrála moc dobře, tak se mi podařilo najít duševní sílu, zejména když výsledek ve druhém setu byl 1:5.

Zítra hrajete proti české hráčce Veronice Vlkovské, znáte tuto hráčku, případně jak těžkou soupeřkou je pro vás?

Nikdy jsem proti ní nehrála. Očekávám tvrdý zápas, protože se budeme hrát do semifinále.

Melis Sezer (TUR

V napínavém zápase jste podlehla švédské hračce Linnee Malmqvist v poměru 7:6, 5:7 a 2:6, co chybělo, abyste se štěstí obrátilo na vaší stranu?

Celkově jsem hrála dobrý zápas, ale bohužel si mi to nepodařilo ve 2. setu dotáhnout do úspěšného konce, i když jsem měla vedení 4-0.

Jak hodnotíte svoje působení na turnaji? Kam vás nyní povedou tenisové kroky?

Turnaj tady v Olomouci se mi moc líbila  jsem opravdu moc ráda, že jsem si tady mohla zahrát. Zítra se chystám na svůj další turnaj, který bude v Nizozemsku. Do konce roku se pokusím hrát na co nejvíce turnajích.

Jana Jablonovská (SVK)

Dnes jste vyhrála proti Sabině Machalové, kterou jste včera zmiňovala v rozhovoru. Jak hodnotíte zápas a co stalo za vaším vítězím?

Dnešní zápas bych zhodnotila, tak, že skóre vlastně nic nevypovídá. První set byl sice docela hladký, ale i v něm jsem pár gemů otáčela a nakonec je vyhrála a tak jsem získala první set 6:1. Druhý set Sabča začala hrát lépe a hlavně jeho začátek byl vyrovnanější. Za stavu 2:2 jsem získala důležitý gem a v dalším průběhu zápasu jsem si věřila a hrála jsem docela suverénně, až do té doby než jsem neproměnila gem bally za stavu 4:2, 40:0. Nakonec z toho byla dramatická koncovka, kterou jsme zvládla lépe.

Zítra hrajete proti slovinské hráčce Pie Lovrić, znáte tuto hráčku, případně jak těžká to bude soupeřka?

Zítřejší soupeřku neznám, akorát vím, podle deblu, že hraje dost atypicky. Na hráčské kartě jsem viděla, že to je mladá juniorka a teď hraje první ženský turnaj. Takže to bude zřejmě náročný zápas a jako vždy, když jste v pozici, že by jste měli zvítězit. pro ní je výhodou, že nemá co ztratit. Udělám však všechno pro výhru a budu se snažit využít své zkušenosti.