Počet evidovaných dětských skupin se vyšplhal na 300

Dětské skupiny jsou stále oblíbenější službou péče o předškolní děti. S ohledem na pozitivní vývoj na trhu práce přibývá firemních dětských skupin, které rodiče využívají jako vítaný benefit při slaďování rodinného a profesního života. Velký zájem o tuto službu dokládá i narůstající počet dětských skupin zapsaných v evidenci Ministerstva práce a sociálních věcí, které zaregistrovalo dětskou skupinu číslo 300.

„Jsem moc ráda, že zájem o dětské skupiny stále roste, protože pomáhají rodičům lépe sladit práci a starost o rodinu. Díky dětským skupinám stoupá počet míst v předškolních zařízeních. Teď je našim cílem dostat informace o této možnosti mezi co největší počet rodičů,“ řekla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Projekt Podpora implementace dětských skupin, který funguje pod MPSV od roku 2016, nabízí prostřednictvím krajských metodiček komplexní poradenství a podporu při založení i provozu dětské skupiny. Potenciální i stávající poskytovatelé dětských skupin se tak ve všech krajích ČR mohou obrátit na metodičky, jež jim pomohou se všemi nejasnostmi v začátcích provozování služby, zkušenějším poskytovatelům pak nabídnou speciální semináře a vzdělávací akce.

MPSV také dlouhodobě spravuje evidenci poskytovatelů dětských skupin, která je k dispozici na webu MPSV. K dnešnímu dni je zde evidováno již 300 dětských skupin, jež tak nabízí celkem 3 913 míst pro předškolní děti. Mezi posledními zapsanými je dětská skupina ROMODROM HRADČANY, přičemž poskytovatel Romodrom o.p.s. má již vydané oprávnění pro čtyři dětské skupiny, s celkovým počtem 48 míst. Mezi nejnovější dětské skupiny dále patří třeba dětská skupina Vlaštovka v Pardubicích, nebo tři dětské skupiny zapsané poskytovatelem Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Městská část Praha 10.

Dětské skupiny nabízí flexibilní formu péče o předškolní děti, přizpůsobují se individuálním potřebám dítěte. Jedná se o legislativně zakotvenou službu určenou dětem od jednoho roku do zahájení povinné školní docházky. Rodičům i zájemcům o poskytování péče je k dispozici web www.dsmpsv.cz, kde naleznou všechny potřebné informace o projektu Podpora implementace dětských skupin a o službě jako takové.

zdroj: http://www.mpsv.cz/files/clanky/30271/TZ_MPSV_-_Pocet_evidovanych_detskych_skupin_se_vysplhal_na_300.pdf

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: