Home » Akce a pozvánky » Pod císařským praporem aneb Dětské odpoledne plné netradičních zážitků v areálu Památníku bitvy 1866 na Chlumu

Pod císařským praporem aneb Dětské odpoledne plné netradičních zážitků v areálu Památníku bitvy 1866 na Chlumu

V sobotní odpoledne 19. května se to na Chlumu hemžilo děti i dospělými a to u příležitosti akce : „Pod císařským praporem“.

Děti na při vstupu do areálu byly pod bedlivým dohledem sestřičky a vojáka změřeny a odvedeny na vojnu, vše s podtitulem bitvy na Chlumu z roku 1866: Na cestu s sebou dostaly vojenskou knížku, kde se jim zaznamenávaly úspěchy na jednotlivých vojenských stanovištích. Takže si ozkoušely vystřihování, vybarvování a skládání vojenské čepice, jízdu na napodobeninách koňů, praní prádla v polních podmínkách na které si samy musely vyrobit mýdlo, postoj s napodobeninou zbraně a poslouchání povelů poručíka, takže nechyběly povely : „Vlevo v bok, vpravo v bok“.  Pak si nejen obtěžkali skutečnou historickou pušku, ale také si z ní vystřelily, ale že to byly panečku rány! Vše ukončily jízdou v kočáru taženém párem koní a za vyplněnou vojenskou knížku všemi úkoly dostaly pamětní medaili na toto odpoledne.

Martin Fletcher

Mnoho let se věnuji dobrovolné novinářské práci pro : Orlicky.net, iDnes.cz, Novinky.cz, Medium.com, Pressreader.com a jiné. Věnuji se tématům ze společnosti, politiky, sportu, pozvánky na akce, akce pro děti ... Proto bylo jasným vyústěním zřízení si vlastního zpravodajského webového prostoru.

Facebook Comments

Tags:

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

More 103 posts in Akce a pozvánky
Recommended for you
Nábřežní jazzová pouť aneb nábřeží jazzmanů v Hradci Králové 4. srpna 2018

Letos již po desáté zpříjemnila první srpnový víkend akce: "Nábřežní jazzová pouť". Putování mezi dvěma...

%d blogerům se to líbí: