Pod císařským praporem aneb Dětské odpoledne plné netradičních zážitků v areálu Památníku bitvy 1866 na Chlumu

V sobotní odpoledne 19. května se to na Chlumu hemžilo děti i dospělými a to u příležitosti akce : „Pod císařským praporem“.

Děti na při vstupu do areálu byly pod bedlivým dohledem sestřičky a vojáka změřeny a odvedeny na vojnu, vše s podtitulem bitvy na Chlumu z roku 1866: Na cestu s sebou dostaly vojenskou knížku, kde se jim zaznamenávaly úspěchy na jednotlivých vojenských stanovištích. Takže si ozkoušely vystřihování, vybarvování a skládání vojenské čepice, jízdu na napodobeninách koňů, praní prádla v polních podmínkách na které si samy musely vyrobit mýdlo, postoj s napodobeninou zbraně a poslouchání povelů poručíka, takže nechyběly povely : „Vlevo v bok, vpravo v bok“.  Pak si nejen obtěžkali skutečnou historickou pušku, ale také si z ní vystřelily, ale že to byly panečku rány! Vše ukončily jízdou v kočáru taženém párem koní a za vyplněnou vojenskou knížku všemi úkoly dostaly pamětní medaili na toto odpoledne.
[foogallery id=“14625″]

Zpravodajský web Martina Fletchera

Mnoho let se věnuji dobrovolné novinářské práci pro : Orlicky.net, iDnes.cz, Novinky.cz, Medium.com, Pressreader.com, Českou televizi a City.cz. Věnuji se tématům ze společnosti, politiky, sportu, pozvánky na akce, akce pro děti ... Proto bylo jasným vyústěním zřízení si vlastního zpravodajského webového prostoru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: