Home » Sport » V posledním zápase roku sparťanky zvítězily

V posledním zápase roku sparťanky zvítězily

Netradičně ve středu jely sparťanky do Plzně k ligovému utkání, dohrával se totiž zápas 10. kola 1. ligy žen, který byl původně odložen kvůli silnému větru. A dohrávku Sparta zvládla, vyhrála 8:0. Střídající Stašková stihla během půlhodiny čtyři branky.

Zápas se hrál na umělé trávě a pod umělým osvětlením v plzeňské Luční ulici. Plzeň nastoupila v rozestavení 4-5-1. A od úvodu se dobře bránila. Sparťanky sice měly jednoznačně větší držení míče, ale to bylo vše, jejich kombinace končily ještě před vápnem soupeře. Na první gól se tak čekalo dlouho, konkrétně do 41. minuty, kdy Kolander přihrála I. Martínkové a ta přízemní střelou přesně k tyči poslala Spartu do vedení – 0:1.

Druhý poločas už byl na góly výživnější, hned po pěti minutách se trefila Kolander – 0:2. V 62. minutě po centru z pravé strany od Nepokojové se ve vápně patičkou prosadila střídající Stašková – 0:3. Svěřenkyně trenéra Janoty dále tlačily. Za další tři minuty standardku Bertholdové usměrnila k přední tyči přesně Stašková – 0:4. Po ose Stašková-Strom a zakončující Kolander to bylo už o pět branek.

V 75. minutě Stašková nahrála ve vápně pod sebe na Kolander a ta zkompletovala svůj hattrick – 0:6. Aktivní duo Kolander-Stašková bylo při chuti. Americká útočnice totiž přihrála ve vápně české mládežnické reprezentantce na další branku – 0:7. V poslední minutě ještě Stašková stačila přidat svůj čtvrtý gól v zápase – 0:8. Tímto výsledkem zápas také skončil.

FC Viktoria Plzeň – AC Sparta Praha 0:8 (0:1)

Branky: 62., 65., 88., 90. Stašková, 50., 71., 75. Kolander, 41. I. Martínková
ŽK: 45. Mocová (Sparta)
Rozhodčí: Žáková – Štychová, Hanzlíková
Diváci: 28

Plzeň: Vaníčková – Krejčová (85. Roztočilová), Pacandová (80. Nesvedová), Ondrášková, Tauberová – Šlajsová, Markelová, Mášová, Mrázová, Karasová, Plháková (62. Mikešová)
Sparta: Dorsey – Vyštejnová, Odehnalová (73. Moťovská), Raben, Strom – Ringelová, I. Martínková, Bertholdová (70. Stárová), Nepokojová (70. Dlasková) – Mocová (60. Stašková), Kolander

More 253 posts in Sport
Recommended for you
AC Sparta Praha : Úspěšný víkend U11 v Edenu

Sparťanský výběr do jedenácti let má za sebou úspěšný víkend, během nějž nastoupil na dvou...