Přijďte v sobotu na nábřeží řemeslníků

Již tuto sobotu 19.5. od 9:00 do 18:00 ožije Tylovo nábřeží v Hradci Králové ruchem nejrůznějších řemesel, otvírá se totiž NÁBŘEŽÍ ŘEMESLNÍKŮ!

„Řemesla jsou nádherná tvořivá činnost, která vyrůstá z hluboké tradice a až do současnosti je stále stejně živá a přitažlivá“. Na Tylově nábřeží – Nábřeží řemeslníků se již po jedenácté setkají všichni, kteří tuto myšlenku sdílejí – tradiční řemeslníci, řemeslné školy a všichni, kdo si chtějí vyzkoušet, jak by se jim v tom či onom řemesle dařilo.

VSTUP VOLNÝ

Na akci bude zaznívat nejen kolovrátek, tkalcovský stav, hrnčířský kruh, hoblíky, soustruh a kovadlina, ale také povídání o jednotlivých řemeslech.

Připraveny jsou pro Vás nejrůznější rukodělné dílničky – čekají Vás výzvy v podobě tvorby skleněných vitráží, drátovaných přívěsků, filcovaných broží či zvířátek, vyřezávaných podkoviček či koníků a svíček ze včelího vosku, ale třeba také podojení krávy nebo spletení náramku technikou starou tisíce let…

Zapojte se do soutěže o List tovaryše: každý, kdo projde tovaryšskou zkouškou – zúčastní se alespoň šesti z nabízených tvůrčích dílen, získá List tovaryše, drobnou odměnu a postoupí do slosování o hodnotné ceny, které věnují zúčastnění řemeslníci.
Vstup do soutěže je za symbolický poplatek 30,- Kč, držitelé rodinných pasů a senior pasů jej mají zdarma.

Potěší vás také živá zvířata: z Rychnova nad Kněžnou přijedou králičí přeborníci v hopkání, a i když to jsou vrcholoví sportovci, nepohrdnou ani pomazlením. A zapomenout nesmíme ani na pohádkového psa Bubáka, který vozí děti a vozí je rád 🙂

Doprovodný program:

9:30 – 10:00 Dětský folklórní soubor Červánek
11:00 – 12:00 Loutková pohádka „O vodníku Řešátkovi“ – zahraje Divadlo Harmonika
12:30 – 13:00 Dětský folklórní soubor Červánek
13:30 – 14:30 Loutková pohádka – O šípkové Růžence – premiéra pohádky z dílny Divadla Kozlík
15:30 – 17:00 koncert skupiny ELECTROPHONIX

Na nábřeží se v sobotu zkrátka rozhodně nudit nebudete!
Odnést domů si přitom můžete nejen skvělé zážitky, poučení či vlastnoručně vyrobené drobnosti, ale i kvalitně zpracované výrobky od těch nejlepších řemeslníků, které v běžném obchodě rozhodně nepořídíte.

Akce je zařazena do cyklu Královéhradecká nábřeží a podpořena je Městem Hradec Králové, Královéhradeckým krajem a Elektrárnou Opatovice

Další informace zde: www.facebook.com/nabreziremeslniku.

zdroj: https://www.hradeckralove.org/zivot-ve-meste/prijdte-v-sobotu-na-nabrezi-remeslniku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: