Proběhla akce : „Pojď dál“, pod taktovkou The Tap Tap, aneb střemhlav z mostu na vozíku

Pojï dál 2018

I pro letošní rok připravila kapela The Tap Tap festival hudby a pohybu „Pojď dál“ a to v pražském parku Folimanka a v areálu škol Jedličkova ústavu na Vyšehradě. Letos představili i svou vlastní edici piva Sedící Bizon.

Již šestým rokem pořádala kapela The Tap Tap festival hudby a pohybu „Pojď dál“. Nutno dodat, že festival vskutku zraje jako víno.

Letošní ročník se uskutečnil 12. května opět na dvou místech. Dopolední program proběhl v parku Folimanka pod Nuselským mostem a odpolední v areálu škol Jedličkova ústavu na Vyšehradě.

Letošní novinkou byl rozšířený hudební program na Folimance a ochutnávka piv klášterních a dalších minipivovarů. Nechybělo ani bohaté a rozmanité občerstvení. The Tap Tap představili i svou vlastní edici lahvového piva Sedící Bizon.

Program v prostoru parku Folimanka zahájilo v 10 hodin dopoledne adrenalinové slaňování Nuselského mostu. O hodinu později odstartovala hudební část akce svým koncertem kapela 100 zvířat, jejich saxofonistka Makina zahrála přímo ze slaňovacího lana. Slaňování si vyzkoušel také prezidentský kandidát Jiří Drahoš. Z mostu dolů se spouštělo také několik hodně strašidelných Krampusů.

Druhým koncertním hostem byl Mr. Cocoman (Adam Lanči), který taktéž zahájil své vystoupení v závěsu pod mostem. Druhý koncert na Folimance byl letošní první novinkou. Slaňovaní umělců i dalších odvážlivců doprovázelo jako každý rok bubenické uskupení Tam Tam Batucada.

Třetím hostem na Folimance byl pěvecký sbor Puellae Cantantes, který s The Tap Tap spolupracuje již několik sezón.

Připraveny bbyly domácí nápoje všech chutí, tvarů a barev. Návštěvníci měli možnost ochutnat klášterní speciality sester Boromejek a jiné pochoutky a pivo od Premonstrátů a jiných klášterních i laických malých pivovarů.

V 15 hodin odpoledne se veškeré dění přesunulo průvodem za doprovodu Tam Tam Batucada na Vyšehrad. Průvod tradičně vedla zpěvačka The Tap Tap Jana Augustinová.

Trojici koncertů v areálu škol Jedličkova ústavu zahájil v 16 hodin jeden z nejoblíbenějších umělců české hudební scény pan Jaroslav Uhlíř. Následovalo ho samostatné vystoupení Tam Tam Batucady a v 19 hodin letošní festival „Pojď dál“ klasicky zakončila koncertním setem kapela The Tap Tap se kterou si zazpíval také ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který si předtím sám na vlastní kůži vyzkoušel slaňování na invalidním vozíku.

[foogallery id=“14476″]

článek vytvořen ve spolupráci se Zdenou Selingerovou

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: