Proběhlo 20. kolo Fortuna národní ligy mezi domácím FC Hradec Králové proti FK Fotbal Třinec

Páteční sváteční den přinesl příjemné jarní počasí, které přilákalo zhruba 1200 diváků a to na atraktivní fotbalový duel.

1.poločas – Už ve druhé minutě domácí hráči připravují slibnou situaci, která však nekončí úspěchem. Míč se přesouvá nahoru a dolů, Třinec se snaží o přečíslení, což se mu několikrát podaří avšak bez úspěchu, hradecká obrana drží. Ve dvanácté minutě se domácí FC Hradec Králové dostává do vedení a to po skvělé souhře, míč do sítě Třince uklízí Jan Pázler, který má v této sezóně na kopačkách již třináctou gólovou trefu. Domácí jsou nabiti energií a snaží se stále o útok. Úspěch sklízí v sedmnácté minutě, kdy se prosazuje Adam Vlkovan a to po situaci, kdy z přímého kopu Jan Pázler nastřeluje gólmana Lukáše Palečka, ten míč sice vyráží, ale právě na kopačky Adama Vlkovana, který zvyšuje náskok domácích na 2:0. Kolem dvacáté mnuty se několik dalších dlouhých minut hra točí kolem středového pole. Oba celky s houževnatostí bojují o balon. Velká houževnatost domácích však přináší v 38 minutě žlutou kartu pro Otto Urmu. Jakoby to posílilo třinecké, kteří ve 40 minutě vstřelují gól a to konkrétně Václav Juřena, kterému se podařilo i přes vybíhajícího domácího gólmana umístit míč rychle do sítě. Tím končí první poločas. Nutno dodat, že je tu znát výborná atmosféra díky jak domácím, tak i třineckým fanouškům.

2. poločas – Druhý poločas přinesl další dva góly a také několik udělených žlutých karet. Zdálo se, že rozhodčí drží zápas pevně v ruce. Zhruba první čtvrthodinku jsou u míče převážně hosté, zcela jistě je posílil kontaktní gól na konci prvého poločasu. V 62. minutě se po rohovém kopu domácích zcela evidentně dotkl rukou míče hostující hráč, kope se penalta. K pokutovému kopu se staví Jan Pázler, penaltu proměňuje a zvyšuje tak vedení FC Hradec Králové na 3:1. Do dvou minut se opět prosazují hradečtí a v 66. minutě, Jiří Funda po krásné týmové akci uklízí míč do prakticky prázdné branky – 4:1. Hradečtí jsou jednoznačně namlsaní a ženou se do dalšího útoku, který končí tyčkou z kopaček  Ladislava Martana a neuběhne téměř ani minuta a je tady další tyč od hradeckých na třineckou branku od Jan a Kvídy. 83. minuta přináší žlutou kartu pro hostujícího hráče Tomáše Masaře, protože po střetu s hradeckým Petrem Scharzem evidentně filmuje pád. 89. minuta přináší opět bouřlivé ovace pro domácí fanoušky, neboť na neskutečných 5:1 zvyšuje junior Jiří Miker a to ještě v pádu. V 91. minutě dostává žlutou kartu domácí hráč Jiří Miker. Zápas končí a FC Hradec Králové naprosto právem připisuje do tabulky zaslouženým vítězstvím 3 body. Hráči děkují skandujícím fanouškům a odchází se slavnostní náladou do kabin.

Na tiskové konferenci po utkání hluboce smeká a gratuluje k výkonu domácích trenér FK Fotbal Třinec Jiří Neček a dodává, že se za výkon svého družstva a počet gólů v jejich síti omlouvá svým fanouškům. Trenér domácího celku Karel Havlíček novinářům sděluje, že výhru je třeba brát s pokorou a předvést stejné výkony i v dalších zápasech.

Fotografie a Video : Veronika Klapalová