PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Rozhovor se sympatickou nadějí českého tenisu Magdalénou Pantůčkovou

3 min read

Magdalénu jsme oslovili s rozhovorem na slovenském turnaji v Trnavě a ona velmi ochotně a vstřícně odpovídala.

Na turnaji ITF ve slovenské Trnavě jste se probojovala až do čtvrtfinále, kde vaše pouť turnajem skončila. Jak hodnotíte svůj výkon na turnaji?

Tenhle turnaj byl skvělý. Zahrála jsem dva super zápasy. Hlavně ten první, protože jsem porazila hráčku kolem 260. místa na WTA (bývalou 198 hráčku světa) na turnaj jsem se těšila hodně připravovala a díky tomu jsem si potvrdila kvalitu na takové turnaje.

Kam tento rok povedou vaše tenisové kroky?

Tenhle rok díky novým pravidlům a celkové domluvě s trenéry a tatínkem jsme se rozhodli jezdit vyšší turnaje, takže plánuji zejména turnaje 25k.

Jaké jsou vaše ambice pro rok 2019?

Moje ambice jsou se dostat co nejvýše to půjde na žebříčku WTA( přesné umístění se říct nedá) udělám všechno pro to aby to bylo, co nejlepší a abych měla ještě úspěšnější sezonu než tu loňskou, která byla zatím nejlepší.

Co čtyřhra, také se do ní budete zapojovat?

Určitě na turnajích plánuji hrát i čtyřhru, ale moje priorita je prosadit se ve dvouhře. Tím, že jsme loni naplánovali dobré turnaje a letos se dostávám na 25k do hlavní soutěže, tím, že jsem 6hráčka světa na tranition tour, tak to beru pozitivně, ale systém mi přijde nedomyšlený… díky loňským úspěchům 7finále a 1vítězství jsem dostala jsem se na svůj nejlepší WTA ranking 420 a v tom jsem se chtěla zdokonalit, ale bohužel díky pravidlům jsem se propadla na 705. místo, takže budu bojovat ať se dostanu kde jsem byla a určitě ještě dál. Všechno, kde jsem a jaké turnaje můžu hrát a také na jaké úrovni, jsem se dostala díky mé rodině, která mi dává od malička úplně nejvíc, co jde! Příteli, který se mi věnuje a stará se o moji veškerou přípravu, regeneraci a samozřejmě vše i mimo tenis, což mi strašně moc pomáhá! Dále taky samozřejmě trenérovi, který mě zlepšuje každý den. Bez nich by nic z toho nebylo možné a díky tomu, co pro mě všichni z mého okolí dělají si můžu plnit své sny a jít si za svým cílem a za to bych jim chtěla nejvíc na světe poděkovat! Dále bych také chtěla poděkovat mému klubu TK Agrofert Prostějov, kde od malička vyrůstám, panu Hájkovi z Brna, který se mi stará o přípravu raket, našemu panu masérovi, který se o mně stará na jedničku, Yonexu a všem, kteří mě podporují a pohání mě vpřed!

 

fotografie od : ProTenis.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: