Jak se ve Fabu peklo pro Orion

Rádi bychom se s Vámi podělili o radost z velice úspěšné akce, která se odehrála v závěru minulého roku a jejíž „ovoce“ jsme získali minulý týden.

Ve FABU – ASSA ABLOY v Rychnově nad Kněžnou proběhlo PEČENÍ PRO ORION. Tuto akci organizuje ZO OS KOVO a společnost ASSA ABLOY vybranou sumu znásobí a společně peníze věnují našemu Centru.

Jaký je princip této netradiční podpory?

Zaměstnanci přinesou ve vyhlášený prosincový den upečené cukroví, koláče či buchty, Centrum Orion nabídne výrobky, na jejichž výrobě se podíleli klienti, jejich rodiče, ale také zaměstnanci Orionu. Je to tradiční předvánoční akce, na kterou se každoročně těšíme – nakupující jsou velmi milí, usměvaví a s chutí a radostí vybírají dobroty či dárečky pro své blízké i kamarády.

Výtěžek z této akce je každý rok směrován na nějakou konkrétní věc – např. na nákup motomedu, na zajištění pracovních terapií, na aktivity Centra Orion, na zajištění terapie EEG Biofeedback. Letos tyto peníze půjdou na obnovu naší komunitní zahrady, na které pracují klienti Centra a mají tak možnost se zapojit do pracovních aktivit.

V letošním roce celková částka dosáhla rovných 100.000,- Kč !!!

Jsme moc rádi a děkujeme za tuto možnost podpory.

Co pořídíme do naší zahrady za získané peníze?

Nové vyvýšené záhony z recyklovaného plastu – jejich velká výhoda je ve vyšší bezpečnosti a trvanlivosti, ve snadnější dostupnosti pro vozíčkáře a osoby se sníženou pohyblivostí. Dále nakoupíme zahradnický substrát a geotextilii na dno záhonů, byliny, sadbu zeleniny, trvalky i keříky, drobné zahradnické nářadí.

Na zahradě se tak budou v rámci pracovních terapií učit klienti Centra Orion – osoby s postižením  (cca 15 osob) – dalším dovednostem a znalostem, které budou moci jednou uplatnit ve svém osobním či pracovním životě.

Z celého srdce děkujeme ZO OS KOVO za skvělou organizaci celého dne, společnosti FAB-ASSA ABLOY za umožnění této akce a finanční podporu a v neposlední řadě děkujeme všem, kteří nás přišli podpořit a svým nákupem či příspěvkem umožní revitalizaci naší zahrady.

Více o činnosti Centra Orion naleznete na www.centrum-orion.cz

Za Centrum Orion Ilona Mikušová a Miroslava Červinková

%d blogerům se to líbí: