Semifinále ELH juniorů Mountfield HK : Kometa Brno, Brno si odváží výhru 5:2

Středa 28. března byla důležitým datumem pro juniory Mountfieldu HK, kteří se v semifinále EHL utkali s Kometou Brno. Před zhruba čtyřstovkou diváků se domácí snažili utrhnou první semifinálovou výhru, což se bohužel nepodařilo.

1.třetina – Hned od prvních vteřin hradečtí hráčí tlačí na soupeře. První přesilovka HK nepřinesla úspěch ale doslova několik vteřin po ní padá do brněnské brány gól a to z hokejky Jakuba Mušky. Brno se během první třetiny velmi často a někdy i snadno dostává do přečíslení a a v čase 09:13 vyrovnává gólem Matěje Svobody. Hradeckým vydrželo vedení zhruba dvě minuty. To však nebylo s brankami vše. V čase 11:30 padá další gól do hradecké branky a to od Luboše Horkého. Další gól v první třetině přidává Kometa Brno v čase 15:59 a to z hokejky Jana Süsse.

2.třetina – Hned od začátku třetiny má více ze hry Mountfiled HK. Jejich tlak však dlouho nevydržel a v čase 24:15 se prosazují opět hráči z Brna a to z přesilové hry. O gól se postaral Luboš Horký.  Další přesilovka Brna byla bez úspěchu. Druhá třetina přinesla také na obou stranách hodně udělených trestných minut. ve druhé třetina přinesla pouze jeden gól.

3.třetina – V čase 40:35 vstřeluje rychlýba kontaktní gól hradeckých Dominik Řepík. Brno začíná aktivněji bránit, což se jim daří. Další gól, který rozhoduje celé utkání padá v čase 53:25 do hradecké branky a jejím autorem je Adam Gajarský, paradoxem tohoto gólu je, že padl v početní výhodě hradeckých. Hradečtí junioři statečně bojují, ale neprosazují se proti kvalitní brněnské obraně. A tak zápas končí 5:2 pro brněnské a juniouři Mountfieldu HK musí doufat ve vítězství v Brně a to v sobotu 31.března, aby se mohla série vrátit do Hradce Králové.