Slunná loučka zahajuje sezonu

????????????????????????????????????

Po zimní pauze zahajuje svou druhou sezónu relaxační zóna slunná loučka u plaveckého bazénu směrem k Šimkovým sadům. První návštěvníky může přivítat již v pátek 12.května. Otevřeno bude každý den zatím od 10 do 18 hodin, ale s příchodem léta se bude večerní čas prodlužovat až k 20. hodině.

Přestože první plány na využití tohoto prostoru o rozloze přibližně 3800 m2 byly již v době stavby 50m plaveckého bazénu před 23 lety, konečnou podobu získala Slunná loučka až v roce 2013, kdy vznikla projektová dokumentace. Začátkem loňského roku pak byla Slunná loučka za pomocí evropských dotací vybudována a 15. července 2016 poprvé otevřena pro návštěvníky. Celkové náklady na její vybudování činily 4,6 mil. Kč bez DPH, z čehož dotace byla 3,9 mil. Kč.

Slunná loučka má sloužit jako relaxační a odpočinková zóna jak pro návštěvníky krytého areálu, tak i pro další zájemce, kteří se třeba jen chtějí opalovat v příjemné oáze zeleně uprostřed města. Celý areál je primárně zaměřen na malé návštěvníky a jejich rodiče. Široká nabídka atrakcí a her byla sestavena s ohledem na bezpečnost dětí. Hlavní a největší atrakcí je velké řízené mlhoviště, v jehož prostoru se nachází různé prolézačky, skluzavky a hrací domečky. V dalších částech si pak mohou návštěvníci zahrát stolní tenis, ruské kuželky nebo pétanque. Zdarma k zapůjčení je i mnoho dalších her a aktivit.

Odpočinout si návštěvníci mohou na lavičkách, lehátkách či dece pod mohutnými stromy, nebo u bufetu na terase. K dispozici mají i kompletní zázemí – sprchu, toalety, převlékací kabiny i bezpečnostní trezorky. Nechybí ani místnost pro nejmenší návštěvníky s přebalovacím pultem a mikrovlnkou.

Vstupné na Slunnou loučku se od loňské sezóny nezměnilo, dospělý zaplatí 30 korun, zvýhodněné vstupné činí 20 korun a děti do 120 cm výšky mají vstup zdarma. Slunná loučka je jediná část plaveckého areálu, kam mají vstup povolen i děti mladší jednoho roku. Pro návštěvníky krytého padesátimetrového bazénu a aquacentra je slunná loučka v ceně vstupného a čas strávený venku se jim nepočítá do placeného pobytu. Vstoupit lze hlavním vstupem, který je vedle vchodu do budovy plaveckého bazénu, nebo pak přímo z bazénové haly turniketem na terasu. Plavecký bazén a aquacentrum jsou propojeny spojovací chodbou, takže se na slunnou loučku mohou dostat všichni návštěvníci Plaveckého areálu.

zdroj: http://www.hradeckralove.org/noviny-a-novinky/slunna-loucka-zahajuje-sezonu

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: