Home » Sport » Sokolský půlmaraton a závod koloběžek, aneb sportovní odpoledne v Kunvaldu

Sokolský půlmaraton a závod koloběžek, aneb sportovní odpoledne v Kunvaldu

V neděli 12. listopadu přineslo odpoledne v Kunvaldu chladné počasí, o to větší však byla motivace běžců a koloběžkářů do závodů! Šlo již 5. ročník Sokolského půlmaratonu, jako závod přeboru České obce sokolské. Součástí sportovního odpoledne byl také čtvrtmaraton a I. ročník závodu koloběžek.

První vystartovali koloběžkáři a o v celkovém počtu 17 jezdců, z toho 12 mužů a 5 žen. Za velkého potlesku zdolávali zhruba dvacetikilometrovou trasu závodu se značným převýšením. Několik minut po nich byl odstartován závod půlmaratonu (35 mužů, 4 ženy), následovaný čtvrtmaratonem (20 mužů, 11 žen). Všichni měli start a cíl před místní Sokolovnou.

Po zhruba hodině od startu se do cíle dostávali první koloběžkáři a běžci. V cíli bylo vidět často velké vypětí sil sportovců a zároveň radost z dokončeného závodu. Každý tak po zásluze dostal perníkovou medaili a koloběžkáři i medaili kearamickou. Honem také nechyběl horký čaj a teplé zázemí místního Sokola, který byl také pořadatelem celé akce.

Nejstarším běžeckým závodníkem byl 62-letý muž a naopak nejmladším běžcem byl 11-letý chlapec.

Výsledky půlmaraton:

1.Pavel Dvořák (Biatlon Prostějov)
2.Jiří Miřejovský (TJ Sokol Ústí nad Orlicí)
3.Jaromír Hradecký (Skuteč)
4.Martin Moravec (Vencl tým Ústí nad Orlicí)
5.Radek Hejl (Vencl tým Ústí nad Orlicí)