Home » Politika » Solidarita z Úřadu vlády s dopraváky firmy C.S. Cargo

Solidarita z Úřadu vlády s dopraváky firmy C.S. Cargo

Nově zvolený výbor odborové organizace Straka při Úřadu vlády ČR vyjadřuje podporu zaměstnancům a zaměstnankyním firmy C. S. Cargo a.s., kterým došla trpělivost s neustálými průtahy v kolektivním vyjednávání ze strany zaměstnavatele. Chápeme proto, že výbor základní organizace Odborového svazu dopravy přistoupil k vyhlášení časově neomezené stávkové pohotovosti.

Platnost kolektivní smlouvy ve společnosti C. S. Cargo skončila 31. prosince 2015. Podle předsedy základní organizace Zdeňka Šišky od té doby nedošlo v jednání k zásadnímu pokroku a nebyly splněny požadavky na zvýšení mezd a zlepšení pracovních a sociálních podmínek zaměstnanců. Situaci nepomohl ani návrh odborů a posléze návrh ministerstva práce a sociálních věcí na zprostředkovatele, který by spor řešil. Zaměstnavatel oba zprostředkovatele odmítl. To není přístup, který by naznačoval ochotu k jednání, to není přístup, ze kterého by byl zjevný zájem o sociální smír ve firmě.

Základní organizace Odborového svazu dopravy vyhlásila stávkovou pohotovost 6. června 2017. V ten den ještě současný výbor Straky nebyl zvolený. Vyjádření solidarity s odborářkami a odboráři a dalším personálem C. S. Cargo je prvním veřejným aktem nově zvoleného výboru, což podtrhuje i to, jak vážně projev solidarity chápeme.

Jan Exner, předseda odborové organizace Straka při Úřadu vlády ČR

zdroj: http://www.e-sondy.cz/aktualne/6572-3/solidarita-z-uradu-vlady-s-dopravaky-firmy-c-s-cargo

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

More 309 posts in Politika
Recommended for you
Václav Mls : „Zeman byl pro mě kdysi ikonou. Dnes však zrazuje moje hodnoty“

Bezprostředně po prvním kole volby Prezidenta republiky jsem na sociálních sítích radostně sdílel s přáteli...

%d blogerům se to líbí: