Home » Sport » Sparťané vyšli ze třetího kola Juniorské ligy bodově naprázdno

Sparťané vyšli ze třetího kola Juniorské ligy bodově naprázdno

V Teplicích prohrávali již po pětatřiceti minutách hry 0:3, načež dokázali utkání po dvou trefách Juliše zdramatizovat. V závěrečné čtvrt hodině však domácí dalšími dvěma góly rozhodli o tom, že sparťané pojedou zpět do Prahy bez bodů.

Teplice šly do vedení po jedenácti minutách, kdy nekompromisní střelou pod břevno otevřel skóre utkání Haljeta. Po půl hodině hry se ten samý hráč hnal do nebezpečného přečíslení, ve vhodný moment uvolnil ve vápně Šupa, ovšem jeho střelu vyrazil Štorc na rohový kop.

Tři minuty na to však Teplice gól přeci jen přidaly, po rohovém kopu se hlavičkou prosadil Hasil. A bylo ještě hůř. Domácí dokázali využít i třetí nabídnutou příležitost. Šup si efektivně přebral kolmici za obranu a v samostatném úniku se proti Štorcovi nemýlil a navýšil vedení Teplic na rozdíl třech branek.

Sparťané se těsně před odchodem do kabin dočkali vyrovnání. Dao byl faulován v pokutovém území Němečkem, což rozhodčí Petřík vyhodnotil žlutou kartou pro domácího gólmana a výhodou pokutového kopu ve prospěch hráčů v rudých dresech. K rozehrávce se postavil Lukáš Juliš, který přízemní střelou k pravé tyči probudil naděje sparťanů na lepší výsledek. Do kabin se tedy odcházelo za nepříznivého stavu 1:3.

Krátce po změně stran přidal Juliš po rychlém brejku kontaktní branku a výrazně tím umocnil bodové ambice strahovské juniorky. Nicméně domácí si dvoubrankové vedení vzali zpět. Nejprve ještě zastavila tyč pokus jednoho z teplických útočníků, ovšem v 74. minutě mířil Šup přesně a svoji druhou brankou v zápase pozměnil stav na 4:2.

Domácí nakonec potvrdili zisk tří bodů pátou brankou. Těsně před svým střídáním našel Gebert přízemním centrem Hasila, který ve skluzu překonal Štorce a přidal definitivní pojistku zaslouženého vítězství.

Ve čtvrtém kole čeká Spartu domácí utkání se Slovanem Liberec. Výkop je v pondělí 28. srpna.

FK Teplice U21 – AC Sparta Praha U21 5:2 (3:1)

Branky: 11. Haljeta, 33. Hasil, 35. Šup, 74. Šup, 79. Hasil – 44. Juliš (pk), 47. Juliš

ŽK: 44. Němeček, 65. Šup.

Teplice: Němeček – Zárybnický (50. Hruštinec), Haljeta (64. Kodad), Dressler, Berešík (72. Švejda), Gebert (80. Vitek), Král, Žitný, Šup (85. Zeman), Hasil, Richter.

Sparta: Štorc – Pavlík, Sváta, Boula, Čmelík, D. Mareček, Špaček (82. Čajkovský), Balvín (68. Traore), Juliš, Matoušek, Dao (63. Novotný).

AC Sparta Praha : Úspěšný víkend U11 v Edenu

Sparťanský výběr do jedenácti let má za sebou úspěšný víkend, během nějž nastoupil na dvou...