Home » Sport » Starší a mladší žákyně zakončily podzim výhrou v Hradci Králové

Starší a mladší žákyně zakončily podzim výhrou v Hradci Králové

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Starší žákyně vyhrály v Hradci Králové

Poslední zápas podzimní části odehrály starší žákyně na UMT v Hradci Králové. Před zápasem provázely sparťanky velké zdravotní problémy, ale zbývající hráčky nastoupily k utkání s velkým odhodláním. Od začátku zápasu byla na hřišti vidět velká převaha Sparty. Domácí hráčky však bojovaly a napadaly sparťanské hráčky  hned při založení útoku.

Ale ve 4. minutě se po samostatné akci trefila do hradecké branky Lenka Galbavá. Ve 12. minutě, minutu po vystřídání  zvýšila vedení Kristýna Frolíková, která za tři minuty přidala svou druhou branku. To bylo do poločasu vše. Hra začala být neurovnaná, přišlo hodně vynucených ztrát, nepřesných přihrávek. Hned na začátku druhého poločasu po rohovém kopu dorazila míč do brány Fryčová. V 39. minutě přesnou střelou zvýšila opět Galbavá. Bohužel to bylo vše, co v zápase bylo pěkného k vidění.

Komentář trenérky Haniakové: „Samozřejmě mě těší tato výhra. Na druhé straně by mě více potěšila kvalitní hra mého týmu. I když nás provázela absence několika hráček z důvodu zranění, to není důvod špatné hry zbývajících hráček.“

FC Hradec Králové – AC Sparta Praha 0:5 /0:3/

Střelkyně: Galbavá 4´, 39´, Frolíková 12´, 15´, Fryčová 37
Sestava: Trikalová, Fryčová, Galbavá, Loudová, Koptová, Švíbková, Tichá, Rybínová, Laudinová, Tomanová, Němcová, Přílepková, Frolíková, Pokorná

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

Ve čtvrtek 9.11. dohrávaly mladší žákyně odložený zápas proti Tempu

Ve čtvrtek mladší žákyně Sparty dohrávaly odložené utkání na domácí půdě v Satalicích. Zápas začal v ostrém tempu. Obě strany se snažily o krásný útočný fotbal plný skvělých akcí, kliček, narážeček, chytrých přihrávek a plný nadšení. Holky v prvním poločase na hřišti i díky fotbalovému štěstí dominovaly a vyhrály ho 4:0. V druhém poločase se kluci snažili s výsledkem něco udělat, a tak si zpočátku vynutili herní převahu, kterou holky přečkaly a začaly padat góly na obou stranách. Zápas nakonec skončil 8:4 pro sparťanky. Pochvala pro oba dva týmy za předvedený fotbal a nasazení.

Hodnocení trenérů Klímy a Satrapové: „Zápas byl velice povedený. Měl tempo a spád. Myslíme si, že i diváci, kteří přišli, musí být spokojeni. Holky hrály velice pohledný fotbal. Proti těžším soupeřům se nám paradoxně daří hrát lépe a chytřeji. Dnes nám také pomohlo fotbalové štěstíčko. Naše holky zaslouží za tento zápas pochvalu.“

AC Sparta Praha – FC Tempo Praha 8:4 (4:0)

Branky: Pelíšková 3x, Šedivá 2x, Kožuriková, Ostrá, Kratzmannová

Sestava: Vondrová – Šedivá, Šmídová, Šermauerová, Trachtová, Šťastná, Machotová, Kratzmannová, Ostrá, Pelíšková, Masaříková, Mašínová, Kožuriková, Hamplová, Galbavá

Mladší žákyně zakončily podzimní část sezony výhrou

V sobotu nastoupily mladší žákyně Sparty k poslednímu zápasu podzimní části na půdě domácího Hradce Králové.  Ani chladné počasí mladé sparťanky nezastavilo. Zápas začal radostněji pro hosty, kdy se v 5. minutě prosadila po pěkné akci Ostrá. To ale bylo vše, co hráčky Sparty mohlo v prvním poločase těšit. Hráčky Hradce se nenechaly zastrašit, bojovaly a vytvářely si tlak i pěkné šance. Hradec zužitkoval svůj tlak a po rychlém úniku domácí hráčky v 10. minutě vyrovnal na 1:1. Vyrovnávací gól sparťanky zmrazil a celý zbytek prvního poločasu se v zápase hledaly. Nedokázaly se vrátit do tempa hry, hráčkám se nedařily kombinace, nedařilo se jim tvořit hru a prohrávaly osobní souboje. Právě prohraný osobní souboj ve 22. minutě byl důvodem toho, že šly domácí hráčky do vedení. Od této chvíle se hra přelévala ze strany na stranu, ale diváci již gól neviděli. Druhý poločas začaly oba týmy aktivně. Ve 33. minutě trefila Němcová tyčku. Právě Němcová dodala hře opět tempo a probudila Spartu, když se ve 38. minutě nemýlila a vyrovnala na 2:2. Od té chvíle začaly hráčky  opět diktovat tempo hry. O pár minut později zvyšovala na 3:2 opět Němcová. Hradec párkrát zahrozil kombinací i střelou z dálky, ale brankářka Kožuriková vše pochytala. V 50. minutě se po individuálním průniku prosadila Šťastná a zvýšila vedení na 4:2. O dvě minuty později se po krásné kombinaci trefila také Kratzmannová a v 58. minutě uzavřela výsledek na 6:2 střelou z dálky Trachtová. Hráčky Sparty tak zakončily podzimní část vesele.

Hodnocení trenérů Klímy a Satrapové: „První poločas z naší strany nebyl vůbec dobrý a s výkonem nejsme spokojeni. I přesto, že hráčky Hradce byly vyšších postav, není to důvod k tomu, abychom prohrávaly souboje a silově propadaly. Druhý poločas oživila svým příchodem Němcová a holky se v zápase konečně našly a sehrály. Za výhru jsme rádi, ale přes zimu máme stále na čem pracovat.“

FC Hradec Králové – AC Sparta Praha 2:6 (2:1)

Branky: 2x Němcová, Ostrá, Šťastná, Kratzmannová, Trachtová

Sestava: Kožuriková – Machotová, Hamplová, Šermauerová, Šedivá, Masaříková, Ostrá, Kratzmannová, Šťastná, Pelíšková, Trachtová, Galbavá, Šmídová

Přátelské utkání na Braníku

V neděli v podvečer sehrály mladší žákyně přátelské utkání s ABC Braník. Počasí tentokrát bohužel nepřálo a celý zápas propršelo. Současně se hrála dvě utkání na obou polovinách hřiště. Prostor hrát dostaly hráčky, které nejsou tak vytížené nebo se nemohly zúčastnit včerejšího zápasu v Hradci Králové. Doplněné byly také o hráčky ze starší přípravky.

Sestava mladší: Vondrová – Kostohryzová, Pelíšková, Šmídová, Trachtová, Lázničková, Škrletová, Málková, Nováková, Horešovská, Chumanová

Sestava starší: Benešová – Ema Sjostrandová, Kalousová, Sekyrková, Nuslová, Machytková, Mašínová, Hujerová, Hovorková