PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Starší žákyně AC Sparta Praha obsadily třetí místo na turnaji v Nizozemsku

4 min read

Ve středu odjely starší žákyně Sparty společně s dorostenkami do Holandska na turnaj „International Girl Cup“.

Po náročné 14. hodinové cestě dorazily do Haagu, kde se turnaj konal. Čekala je večeře, procházka a přespání v tělocvičně místního tenisového klubu. V obou kategoriích se přihlásilo 20 týmů, které byly rozděleny do 5 skupin. Dopoledne hrály žákyně ve skupině D systémem každý s každým. Hrací doba byla 30 minut. Prvním soupeřem byl polský mistr Wroclav. 

Do utkání vstoupily sparťanky aktivně. Soupeře vysoko napadaly a vytvořily si dobré brankové příležitosti, které však neproměnily. Jedinou branku zápasu vstřelila Přílepková.

Střídaly se i hrací plochy. Druhý zápas se odehrál na UMT a děvčatům chvíli trvalo, než si zvykla. Spartu čekal těžký soupeř z Finska FC Honka. Utkání bylo vyrovnané, sparťanky šly do vedené brankou Přílepkové, Finky po chybě v naší obraně vyrovnaly na konečných 1:1.

Proti holandskému týmu Alkmaar U-14, byla Sparta lepším týmem. Vstřelila dvě branky Přílepkovou a Šťastnou. Hlavně druhý gól těsně před koncem znamenal postup mezi 8 nejlepších týmů o 1 gól lepším skóre před Honkou.

Odpoledne strávily dívky u moře. Ve studené vodě rehabilitovaly, sbíraly mušle a dokonce Amy se Simonou se vykoupaly.

V pátek začínaly zápasy až odpoledne. Juniorky odjely k moři a žákyně navštívily raritu v Haagu MADURODAM, který je světoznámý svými miniaturami.

Ve finálové skupině byl prvním soupeřem Sparty děvčata z Francie FC Metz. Opět bylo utkání vyrovnané. Francouzky se prezentovaly přesnou kombinační hrou. Přesto to byly sparťanky, které měly 4 minuty před koncem velkou šanci, kdy čtyři hráčky neprostřelily francouzskou brankářku. O postup mezi 4 týmy rozhodoval penaltový rozstřel. 

V prvních třech sériích se nemýlila Koptová, Šťastná, Přílepková. Brankařka Trikalová soupeři 2 penalty chytla. Sparta postupuje mezi nejlepší 4 týmy!!!

O postup do finále čekal sparťanské dívky opět tým Alkmaaru, ale U-15. Zápas nezačal dobře. Hned z první útoku centrovala holandská hráčka a míč i díky větru skončil ve sparťanské brance. Děvčata se nevzdala. Bojovala o vyrovnání. Výborně zahrály obě útočnice Svobodová a Kožuriková, které znamenaly velkou hrozbu pro obranu soupeře. Bohužel dobré čtyři šance neproměnily. Pět minut před koncem zápasu přidal Alkmaar ještě jednu branku a Spartu čekal zápas o 3.místo.

Soupeřem jim byl další holandský tým Regioteam Twente. Jedinou a vítěznou branku po výborné kombinaci Němcová, Kožuriková vstřelila Emma Ostrá.

Třetí místo je pro sparťanské žákyně velkým úspěchem!!!

Komentář trenérky Haniakové: “Turnaj byl výbornou konfrontací s předními evropskými týmy této kategorii. Zúčastnily se týmy z Holandska, Belgie, Německa, Francie, Polska, Finska, Švédska, tým z Ameriky a české týmy Sparta a Braník. U děvčat  musím ocenit, že se neztratily a patřily k nejlepším týmům U-15.

Nechci vyzdvihnout jednotlivé hráčky, ale byl to dobrý kolektivní výkon všech. Užili jsme si i moře i návštěvu miniatur. Věřím, že si holky zhodnotí samy, v čem se musíme zlepšit a v čem zaostáváme. Jen více takových těžkých zápasů.“

Turnaje se zúčastnily: Trikalová, Švíbková, Koptová, Litvanová, Brejšková, Nováková, Bárková, Skuhravá, Němcová, Matušková, Ostrá, Kratzmannová, Kožuriková, Svobodová, Přílepková, Šťastná, Machálková.

zdroj: https://sparta.cz/cs/clanek/treti-misto-na-turnaji-v-nizozemsku-35416

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: