PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Studenti z Nikaraguy či Zambie učili žáky ze ZŠ SNP

2 min read

Zajímavosti o Brazílii a Argentině, arménské a nikaragujské tradiční písně či základy svahilštiny – to vše si pro žáky základní školy na tř. SNP v Hradci Králové připravili zahraniční studenti z Filozofické fakulty UHK.

Druhým rokem pokračuje úspěšný projekt Kosmopolita, v jehož rámci navštěvují zahraniční studenti z Filozofické fakulty UHK základní školu na tř. SNP, aby tu jejím žákům zábavnou formou přiblížili své rodné země, a to z pohledu geografického, politického, socioekonomického i kulturního. Letos si studenti pro žáky z 5. až 9. tříd přichystali kvíz o Brazílii, zajímavá videa o Argentině a Zambii, tradiční ghanský a mexický tanec, hru „židličkovanou“ za doprovodu nikaragujských písní či zpěv v arménštině.  Mluvilo se anglicky a částečně i španělsky. 

„Projekt je oboustranně velmi prospěšný. Žáci se prostřednictvím atraktivních prezentací dozvědí řadu zajímavostí o exotických zemích, naši studenti tím zase získají unikátní zkušenost z prostředí české základní školy,“ okomentoval projekt Mgr. Tomáš Herčík z FF UHK.

Projektu Kosmopolita se letos zúčastnilo celkem 23 studentů z Argentiny, Arménie, Brazílie, Ghany, Keni, Mexika, Nikaraguy, Venezuely a Zambie, kteří na Filozofické fakultě UHK studují v rámci programu Erasmus+ Mezinárodní kreditová mobilita. Na základní škole měli velký úspěch. „Máme radost, jak nadšeně žáci na prezentace našich studentů reagovali a s jakou chutí se do všeho zapojovali. Letos se k nám dostala i řada zpětných pozitivních reakcí ze strany rodičů, “ uzavírá projekt Mgr. Markéta Machačová z FF UHK.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: