T- MOBILE NABÍZÍ NEJLEPŠÍ MOBILNÍ SÍŤ V ČESKÉ REPUBLICE

  • P3 udělilo pečeť kvality Best in Test za skvělý výsledek 932 bodů z 1000
  • TMCZ nejlepší ve všech měřených kategoriích – hlas, data a crowdsourced data

Podle posledního prestižního měření sítí společností P3 z října 2018 dosáhl nejlepších celkových výsledků T-Mobile Czech Republic a.s. (TMCZ). Operátor získal nejvyšší počet bodů (932 z 1000) a získal pečeť kvality Best-in-Test. Test hodnotil kvalitu sítí všech tří hlavních operátorů, přičemž TMCZ zvítězil v kategorii hlas a data ve všech geografických kategoriích (velkoměsta, města, silnice).

Snažíme se neustále zlepšovat naši síť a implementovat nejnovější technologie, abychom nabízeli nejlepší kvalitu služeb. Dosažené ocenění svědčí o tom, že síť TMCZ patří k nejkvalitnějším v Evropě, a že naše úsilí o dosažení té nejvyšší zákaznické zkušenosti se opravdu vyplácí,“ komentuje Branimir Maric, technický ředitel TMCZ a Slovak Telekomu, a dodává: Výsledné skóre je velkým úspěchem, který odráží skutečnou zákaznickou zkušenost při použití sítě T-Mobile. Jde o úspěch o to větší, že jde mimo jiné o první případ, kdy byla použita crowdsourced data. Nicméně, nejdůležitějším měřítkem úspěchu TMCZ je reálná zákaznická zkušenost.”

Kvalita sítě, její kapacita, stabilita a bezpečnost jsou v centru pozornosti TMCZ. V roce 2018 operátor intenzivně pracoval na pokrytí pražského metra, rozšířil pokrytí sítí NB-IoT, vylepšil službu Pevný internet bez drátů a představil novou službu Internet do zásuvky.

V hlasových službách T-Mobile získal 323 bodů z 340, a o koňskou délku tak předstihl své soupeře, kteří získali 296, respektive 285 bodů, a to ve všech měřených kategoriích (silnice, města a velká města). Výsledky TMCZ jsou charakterizovány největší spolehlivostí hovoru, nejkratší dobou na spojení hovoru a nejvyšší kvalitou hovoru.

Také výsledky datových služeb dokazují, že T-Mobile nabízí nejvyšší kvalitu služby – operátor dosáhl 484 bodů z 510 (konkurenti získali 481 a 476 bodů).Operátor zvítězil ve všech měřených kategoriích – browsing, download a upload souboru, YouTube – ve velkých městech a na silnicích. Podle zjištění P3 se datové služby všech tří hlavních českých operátorů vyznačují vynikající spolehlivostí datových služeb. TMCZ vede v parametru průměrné propustnosti při stahování souboru na silnicích a vykazuje nejvyšší propustnost uploadu.

Metodika testu

Poslední test proběhl v ČR ve dnech 11. – 26. října 2018 a zahrnoval měření ve 12 velkých městech, 23 měst a na spojovacích komunikacích. Detailní test zahrnuje měření a hodnocení řady parametrů jako rychlost uploadu a downloadu, čas potřebný pro natažení internetových stránek, čas potřebný pro natažení a streamování YouTube videí. Měření P3 proběhla v mobilních sítích všech tří českých operátorů. Další informace k dispozici http://p3-networkanalytics.com/certificates-by-country/?target=Czech%20Republic

O P3

P3 je vedoucí společností v oblasti mezinárodního poradenství, engineeringu a testování služeb s rychle rostoucím týmem více než 3 500 konzultantů a inženýrů vyvíjejících a implementujících inovativní řešení, jež reagují na komplexní technologické výzvy dneška. Obrat P3 přesahuje 350 miliónů eur. Společnost nabízí široké portfolio služeb a nástrojů pro automobilový, kosmický a energetický průmysl a pro telekomunikace. P3 nabízí přidanou hodnotu, jíž pomáhá klientům uspět ve všech fázích – od inovace po implementaci.

Telekomunikačním společnostem P3 nabízí nezávislé technické a manažerské konzultační služby včetně plánování sítě, end-to-end optimalizace, bezpečnosti, QoS and QoE testování, mezinárodního benchmarkingu, testování přístrojů a akceptační služby. Mezi klienty společnosti P3 patří provozovatelé sítí, prodejci zařízení, výrobci zařízení, bezpečnostní a regulační orgány na celém světě. Další informace naleznete na adrese https://www.p3-group.com/en/

Veronika Klapalová

Nezávislá novinářka mapující dění nejen v Královéhradeckém kraji z oblastí sportu, kultury, hudby, workshopů, dále přinášející komerční zprávy z české společnosti, v neposlední řadě mapuje aktivity a akce dětí, dospělých i seniorů.

+ zdroj: http://www.t-press.cz/cs/tiskove-materialy/tiskove-zpravy-t-mobile/t-mobile-nabizi-nejlepsi-mobilni-sit-v-ceske-republice.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: