T-Mobile nemá nikdy okurkovou sezónu aneb ohlédnutí za měsíci červenec, srpen a září 2018!

Od 26. července se spustil nový model poskytování zařízení pro vybrané pevné služby. Pronájem modemů pro Pevný internet vzduchem, Pevný internet do zásuvky a T-Mobile SAT TV set-top box. Zařízení zůstává po celou dobu pronájmu majetkem operátora, ale ten tím garantuje zákazníkům zdarma servis, výměnu při poruše a změnu zařízení při přechodu na jinou technologii. Doposud bylo možné zařízení pouze zakoupit jednorázově a nebo pořídit
na splátky. Tato změna přináší zákazníkům řadu benefitů včetně finanční úspory.

První srpnový den znamenal pro společnost T-Mobile otevření nového datového centra. Datové centrum s názvem DC7, který je nejmodernějším v České republice a nachází se na Praze 10. Je to již 10. datové centrum T-Mobile
na území České a Slovenské republiky. Kromě jiného nabízí výraznější efektivnější provoz a špičkové technologie. Proto je pozitivní stránkou datového centra úspora celkových nákladů klientů. Jako prvním zákazníkem DC7 se stala Raiffeisenbanka.

Během první poloviny roku se zvedl růst fixních služeb a IPTV neboli „televize přes internetový protokol“ a to o 36%
ve fixních službách a 200% u T-Mobile TV. Fixní služby připojení k internetu využívá více než 200 tisíc zákazníků. Jako operátor T-Mobile tak potvrdil svoji pozici jedničky na českém trhu, který dosáhl rychlého růstu v oblasti fixních služeb připojení internetu a IPTV.

Od poloviny srpna se zákazníci T-Mobile TV a T-Mobile SAT TV těší ze zařazení dvojice sportovních kanálů Digi Sport (Digi Sport 1 a Digi Sport 2) v HD kvalitě. Fanoušci evropského fotbalu mohli tak sledovat špičkové živé přenosy, sestřihy ze zápasů, rozhovory s hráči, aktuality a komentáře z pohodlí svého domova. Nechyběla tomu ani nová kampaň s tématikou digitální televize a nového fotbalového obsahu. V této kampani se nám představili Kryštof Hádek, Veronika Kubařová, Jiří Langmajer a Ctirad Götz. Tato kampaň běží od 15. srpna až do konce října 2018.

Příjemnou i nepříjemnou zprávou pro T-Mobile v srpnu bylo střídání personálního obsazení. Nepříjemnou z pohledu odchodu Jana Stanka, který za posledních pět let stál v čele marketingové komunikace T-Mobile a poslední dva roky také Slovak Telecom. Příjemnou zprávou v zapěti přinesl nástup nového ředitele značky a marketingové komunikace T-Mobile a Slovak Telecom, kterým je Ladislav Báča. A od 1.září jsme mohli přivítat na pozici ředitele ICT zákaznických řešení T-Mobile a Slovak Telecom Martina Bušu.

Konec prázdnin je pro mnoho žáků základních a středních škol velice náročné překlenutí přes dvouměsíční prázdniny opět do školních lavic. Proto si T-Mobile pro studenty připravil nový tarif Student Data, který vyšel v platnost od 1.září 2018. Tarif je jak pro nové, tak i stávající zákazníky. Tento tarif se svojí nabídkou, a to 100 minut, 100 SMS a obsahem 10 GB dat, využívá přes 123 tisíc zákazníků ve věku 6-26 let. Jedinou podmínku, kterou si tento tarif určuje je věková hranice, která nesmí přesáhnout 27 let.

Novou posilou v září se stala Pavla Hobíková, která vystřídala Tomáše Leixnera, který ze společnosti na konci srpna odešel. Bude především na pozici komunikace B2C témat a vybraná korporátní témata.

Září, začátek školního roku a společnost T-Mobile provedla výzkum ve školách, jak to mají žáci a učitelé s mobilními telefony při výuce. Jak to dopadlo? Výsledek byl víc než překvapivý! Dvě třetiny rodičů nechtějí mobily ve školách a přiklání se k plošnému zákazu používání mobilních telefonátů během celého času trávení ve škole. Bylo by to tak podle vzoru Francie, která od tohoto září na plošný zákaz přistoupila. Mezi učiteli je počet příznivců a odpůrců používání mobilů vyrovnaný. Mobily jako součást moderního vyučování? Ano, s mírou. České školy by se měli snažit toho využít, a ne proti tomu bojovat. K dispozici je řada zajímavých aplikací, které by učitelé mohli využít k efektivitě výuky.

Letošní 6. ročník grantové výzvy T-Mobile „MLUVME SPOLU“ již zná své úspěšné žadatele. Celkem 25 projektů ze 136 přihlášených podpoří společnost téměř dvěma miliony korun. Za celou dobu se již podařilo společnosti T-Mobile podpořit 858 projektů částkou 62,2 milionu korun. Smyslem této výzvy je nejen pomoci zrealizovat konkrétní projekty, ale T-Mobile chce poukázat na práci neziskových organizací, lokálních komunit a neformálních skupin v místě jejich bydliště.

V září nás překvapil nový modem Huawei pro pevný internet vzduchem. T-Mobile mělo tu čest být jako první operátor na světě, který tento modem nabízí svým zákazníkům. Zařízení Huawei B2368 je určeno pro službu Pevný internet vzduchem a umožňuje nabídnout zákazníkům rychlejší připojení k internetu prostřednictvím LTE v místech, kde to dříve nebylo možné.

Malé a střední firmy si v záři přišli konečně na své. IoT neboli investice do internetu přinášejí úspory nebo konkureční výhodu. Z interních průzkumů společnosti T-Mobile vyplynulo, že malé a střední firmy považují IoT za složité a nákladné. Proto jim operátor připravil ucelený balíček, který zahrnuje vše potřebné. V rámci této nabídky připravil T-Mobile pro malé a střední firmy analytický přístroj, díky kterému si každá firma bude moci jednoduše spočítat návratnost investic do technologií IoT.

Konec září přinesl společnosti T-Mobile nabídku nových modelů iPhone XS a XS Max. Kromě toho je T-Mobile jako první na českém trhu připravený na podporu integrované eSIM. Tato eSIM má stejnou funkci jako klasická SIM karta, jediným rozdílem je, že uživatel musí tuto eSIM nahrát do zařízení prostřednictvím QR kódu. Podle společnosti Apple je eSIM v nových modelech iPhone podporována v deseti zemích světa u celkem 14 operátorů, díky T-Mobile bude tato služba dostupná i pro zákazníky právě u nás v České republice.

Veronika Klapalová

Nezávislá novinářka mapující dění nejen v Královéhradeckém kraji z oblastí sportu, kultury, hudby, workshopů, dále přinášející komerční zprávy z české společnosti, v neposlední řadě mapuje aktivity a akce dětí, dospělých i seniorů.

 

+ zdroj: http://www.t-press.cz/cs/tiskove-materialy/tiskove-zpravy-t-mobile.html

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: