PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Tento týden probíhá v Olomouci tenisový turnaj žen kategorie ITF pod názvem : ITS CUP 2019

4 min read

Dnešek přinesl na olomouckých antukách kvalifikační boje o postup do další fáze turnaje. Nám se podařilo pro vás ukořistit několik zajímavých rozhovorů s hráčkami. Nutno dodat, že všechny byly velice vstřícné k rozhovorům.

Nikola Novotná (CZE)

Dnes jste v dramatickém zápase porazila českou protihráčku Kláru Hájkovou v poměru 5:7,7:5,10:6. Co rozhodlo o vašem vítězství v zápase a jak hodnotíte svůj výkon?

O vítězství podle mě rozhodlo malinko méně chyb z mé strany v důležitých momentech. První set jsme obě bojovaly se servisem, ale Klára byla v závěru odvážnější a vyplatilo se jí to. Naopak v závěru druhé sady, kdy jsem měla 6:5 a 0:40 se vyplatila trpělivější hra mně, když jsem to dala na 7:5. V supertiebreaku jsem chytla začátek, kdy jsem vedla 6:0 a pak už to celkem šlo v klidu dohrát. Mohla jsem hrát lépe, ale jak se říká, není umění vyhrát, když Vám to jde. 

Jaké jsou vaše ambice na turnaji v Olomouci?

Nemělo by cenu sem jezdit s nízkýma ambicema a proto se budu snažit o každý balón v každém zápase a ono to snad půjde. Když ne, tak bude spoustu jiných turnajů. Ale tenis je krásný v tom, že se může stát cokoliv.

Jak hodnotíte kvalitu kurtů a tamní zázemí?

Je to tu krásné. Je vidět, že je to tu nové a jsou tu na vše připraveni. I kurty jsou ve výborném stavu. Doufám, že si to tu budu moct užívat co nejdéle.

Melis Sezer (TUR)

Zúčastňujete se turnaje ITF ITS CUP v Olomouci, jaké jsou vaše ambice na tomto turnaji?

Jsem moc ráda, že se zúčastňuji ITS CUPU. Je to už dlouho co jsem byla v České republice. Tady v OMEGA centru jsem nikdy nebyla.

Utkání vás čeká až zítra, cítíte se na turnaj dobře připravena?

Dnes ráno jsme měla první trénink. Cítím se dobře a myslím, že jsem dobře připravena.

Jak vnímáte kvalitu kurtů a zázemí v tenisovém klubu?

Jsem z toho tady nadšená! Jsou tady skvělé podmínky a výborná atmosféra. myslím si, že i ostatní hráčky jsou tady jistě spokojeny. Kurty jsou velmi dobře připraveny, což vnímám pro nohy nás všech a odrazy míčků jako jednoznačné pozitivum.

Anastasia Shaulskaya (RUS)

Jak se cítíte připravena na olomoucký turnaj?

Teď jsem měla chvíli tenisového odpočinku, takže toto je první turnaj, který v létě hraji. Cítím se docela dobře a pokusím se hrát jak nejlépe umím.

Jak se vám líbí místní tenisové zázemí a  jak hodnotíte kvalitu kurtů?

Kvalita kurtů je tady opravdu skvělá, je mi potěšením, že se mohu tohoto turnaje zúčastnit.

Jana Jablonovská (SVK)

Jak se cítíte připravena na turnaj v Olomouci a jaké máte ambice na něm?

Celkově se cítím v dobré tenisové pohodě. V minulých dvou týdnech jsem odehrála dva turnaje v Čechách, na kterých je se docela dobře rozehrála. Vždy však vnímám rozdíl, když se hraje na mezinárodní úrovni, je to prostě jiné. Mou hlavní ambicí je na turnaji podat co nejlepší výkon v každém zápase a tedy v této fázi kvalifikace se dostat do hlavní soutěže. tento rok jsem mezinárodní turnaje nehrála vůbec, ale i přes to, vím že můžu hrát s děvčaty vyrovnanou hru.

Jak hodnotíte kvalitu kurtů a tamního zázemí?

V Olomouci se mi velmi líbí. Kvalita kurtů je velmi dobrá a celý tenisový areál je krásný. Celkově vybavení sportovního komplexu je na velmi vysoké úrovni, je patrné že tady byly organizované i vyšší tenisové zápasy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: