Těsná výhra v Karviné

Devatenáctka odcestovala do daleké Karviné k dalšímu odloženému zápasu. Po čtyřech výhrách v řadě doufal starší dorost v další plný bodový zisk. Nakonec vezou sparťané tři body do tabulky i ze Slezska za těsné vítězství 2:1, když dvěma brankami rozhodl Jan Fortelný.

Začátek zápasu byl z obou stran opatrnější. Na první velkou příležitost se čekalo až do 11. minuty, když jen o kousek minul branku domácích Patrák. Další šance už skončila gólem. Ve 14. minutě se do vzduchu pověsil Fortelný a hlavičkou umístil míč k pravé tyči. Následné minuty měla Karviná mírnou převahu, ale obrana hostů se nedopustila žádné chyby. Během první půle se hrál rychlý fotbal a hra se přelévala z jedné strany na druhou.

Do šaten se nakonec šlo za nerozhodného stavu, protože v samém závěru srovnal karvinský Mrózek, který se prosadil po rohu. Mrózkův gól byl prvním, který tým Ericha Brabce obdržel po šesti zápasech.

Druhý poločas začali sparťané aktivně a už v 51. minutě nastřelili břevno, chyběl kousek a šli by do vedení. Nápor Sparty podpořil střídající útočník Kozák, který se na hřiště dostal v 56. minutě. Tížený gól přišel v 75. minutě a opět z kopačky Fortelného. Sparťanský záložník obdržel přihrávku za obranu a hned z první propálil Tichého.

Karviná se však nevzdávala a bojovala o bod. Zpečetit vítězství mohl deset minut před koncem Kozák, ale jeho střela jen těsně minula levou tyč. Sparta nakonec uhájila vítězství 2:1 a už pět utkání v řadě neprohrála.

Trenér Erich Brabec po zápase:

„Do utkání jsme dobře vstoupili a brzy se ujali vedení. Následně jsme trochu polevili a pustili soupeře do hry. Srovnávací gól padl po naší chybě v obraně. Škoda neuznané branky Patráka, protože jeho střela, která se odrazila od břevna skončila za čárou. Naštěstí se nám povedlo vstřelit ještě jednu branku a zvítězit. Šanci opět dostal Petr Pudhorocký a myslím, že nezklamal. Pochvalu si za výkon zaslouží Fortelný s Tvarohem.“

MFK Karviná U19 – AC Sparta Praha U19 1:2 (1:1)

Branky: 45. Mrózek – 14. a 75. Fortelný. ŽK: Hejda – Konopásek, Čejka. Rozhodčí: Mrázek – Cieslar, Mikeska. Počet diváků: 100 diváků.

Karviná: Tichý – Ratica (85. Podbiol), Mrózek, Holzer, Seriš (85. Navrátil), Macko, Wala, Vlachovský (72. Prybluda), Paholík, Hejda, Fokaidis.

Sparta: Kotek – Tvaroh, Plechatý, Boula, Šnajdr, Fortelný, Šimáček, Pudhorocký, Majka (86. Čejka), Konopásek (56. Kozák), Patrák (69. Prokopec).