Těžký týden talentovaného tenisty Marka Jaloviece

Marku v Mostě se na vás přilepila smůla, v sobotu jste musel odehrát zbytek čtvrtfinále, které jste vyhrál a pak po chvíli oddychu hned semifinále, kde jste statečně bojoval, ale bohužel jste podlehl brazilskému hráči. Jak hodně náročné byly tyto dny a jak moc velké zklamání to bylo a je ještě něco jiného co k turnaji v Mostě sdělit?

Dohrávka ve čtvrtfinále byla náročná hlavně na psychiku, následné semifinále byla velká škoda,  protože jsem cítil že jsem byl v zápase o něco lepší, ale rozhodly moje chyby v koncovkách,turnaj hodnotím asi pozitivně, semifinále není určitě špatný výsledek ale samozřejmě že jsem chtěl víc.

Pro mě je s obdivem neskutečné co pro tenis obětujete, neboť jste hned z Mostu přicestoval na challenger do Prostějova a hned dnes jste v kvalifikaci odehrál dva vítězné zápasy. Marku kde berete tu sílu a tu odhodlanost, že se k tenisu tak stavíte i přes zranění a neúspěchy?

Já byl už předtím rozhodnutý, že pokud bych prohrál do neděle jel bych na challenger, rozhodoval jsem se jen jestli do Prostějova nebo do polské Poznaně a tím, že jsem končil v sobotu pozdě tak jsem zvolil Prostějov protože to bylo blíž. Byl jsem zraněný na začátku roku, takže síly určitě mám a jsem odpočatý !

Jak těžké byly dnešní kvalifikační boje?

Kvalifikační boje byly těžký, hlavně ten druhý kde, jsem už cítil velkou únavu, ale dokázal jsem to vybojovat, dnes hraju o postup s Italem Magerem. Následně odpoledne se zúčastním i čtyřhry s Václavem Šafránkem proti dvojici Kolář, Pavlásek.

Proč nedopadlo finále kvalifikace? 

Finále kvalifikace bylo hodně těžký,soupeř hrál velice agresivně a mě zradilo podání.

A co lze říci o čtyřhře?

Ve čtyřhře jsem moc šancí neměli,po dlouhé době jsme s Vaškem spolu hráli a šlo vidět, že jsme se na tom kurtu oba moc necítili. Celé dny byly velice náročné, nyní jsem první „lucky looser“ a čekám tady ,tzn. že když se někdo ještě z hlavní soutěže odhlásí, tak jdu místo něho!“

Markovi se nakonec podařilo dostat do hlavní části soutěže, kde však podlehl zkušenému rakouskému hráči Geraldu Melzerovi v poměru 3:6 a 0:6. Marek jak nám sdělil byl rád, že si mohl zahrát proti tak kvalitnímu a zkušenému soupeři a jak dodal : „Tak a jedu prostě dál“.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: