Tomáš Berdych věří, že jeho šance na grandslamový triumf stále žije

Do své sedmnácté sezony mezi profesionály v Dauhá vstoupil TOMÁŠ BERDYCH (32). Dlouhodobá česká jednička očekává zajímavý rok 2018. Podle rodáka z Valašského Meziříčí zřejmě končí kralování velké čtyřky (Federer, Nadal, Murray, Djokovič), která opanovala osmadvacet z dvaatřiceti posledních grandslamových turnajů.

„Je těžké něco odhadovat, ale možné to samozřejmě je. Byl by to přirozený proces času a vrcholového sportu,“ řekl Berdych pro server sport360.com.

Sám Berdych od sebe nemá přehnaná očekávání. Je realistou. A vlna dravého mládí se prosazuje čím dál víc. Jedním dechem ale dodává, že také on cítí šanci na zisk vysněného grálu.

Krása našeho sportu je v tom, že bez ohledu na to, kolikátý jste, máte velkou šanci uspět,“ uvedl dvojnásobný daviscupový šampion. „Z jednoho skvělého týdne můžete udělat dva. To je přesně to, co hledáte. Abych řekl pravdu, to je ten důvod, proč jsem stále u toho,“ dodal Berdych, jemuž ovšem vstup do nového roku po sportovní stránce dvakrát nevyšel; v Dauhá v úterý překvapivě podlehl Struffovi 4:6, 6:1, 6:7.

zdroj: https://www.tennis-arena.cz/berdych-vidi-drave-mladi-stale-veri-v-sanci-19268cz/

%d blogerům se to líbí: