Týden nabitý divadlem a hudbou je u konce

Letošní 19. ročník festivalu Open Air Program Hradec Králové končí. Od pátku 22. do 29. června zaplnilo město 32 tisíc návštěvníků i deštivé počasí. Ani to ale nezkazilo zážitky z desítek představení. Plná hlediště diváků ocenila Improvizační zápas Paleťáků, roztomilé představení Kaffeeklatsch provoněné kávou i šílené Divoké historky Divadla Tramtarie. Nejednoho hudebního nadšence roztančil DJ Detekm, Lazer Viking nebo Ventolin.

Festival odstartoval zábavným a chytrým stand-up představenímČecháčci a ČoboláciFilipa Tellera a Pavola Seriše, pokračoval hrou Vztahologysouboru S bojkou v zádech. Snové kapelyCold Cold NightsaKalle roztepaly srdce nejen mladší generaci návštěvníků. Úspěch sklidily již legendárníŠvédované filmyumělecké skupinyUMSKUP iŠkolní výlet Václava Bartoše.

Nepředvídatelné proměny počasí způsobily několik nutných přesunů herců a hudebníků do krytých prostor, které často nabídly o to intimnější zážitek, jak uvádí i Jaroslava Holasová z  divadelního souboru Jakkdo: „Myslím si, že změna divadelního prostoru nám v tomhle případě pomohla, protože to vytvořilo daleko sevřenější a komornější atmosféru, která by se v Atriu Radnice pravděpodobně rozplynula tím, jak je to velký prostor – navíc s elevací.”

Vyprodané představeníStand’artní kabaretfestivalové stáliceVosto5 bavilo celý Divadelní stan. Úspěch sklidily i živé počítačové hry, které byly z původního Gočárova schodiště přesunuty mimo jiné i do netradičního prostoru kostela Městské hudební síně. HruChuchel hrál před očima diváků samotný její tvůrce s živým doprovodem hudebního duaDVA.

„Máme radost, že nám diváci zachovali přízeň i přes proměnlivé počasí. Hlediště byla plná a to těší jak vystupující umělce, tak nás. Nadcházející 20. ročník jistě oslavíme slunečným počasím.” uvádí ředitelka Open Air Programu, Barbora Holanová.

Financování Open Air Programu

I letos převažovala na většině oficiálních OAP produkcí možnost dobrovolného vstupného. Novinkou letošního roku byl předprodej vstupenek na vybrané produkce přes online obchod smsticket. Celkem mohli diváci navštívit 169 produkcí od klasických děl české i světové literatury, improvizace, pe rformance přes bohatou hudební produkci až po pestrý program doprovodný (výstavy, workshopy, dílny a další). To vše se uskutečnilo na 18 scénách v historickém centru města Hradce Králové. Rozpočet letošního festivalu se pohybuje okolo necelých 2 milionů korun.

Generální partneři :Statutární město Hradec Králové, Calendarium Regina

Hlavní partneři: Ministerstvo kultury České republiky, Královéhradecký kraj, Klicperovo divadlo, Divadlo Drak

Partneři:Královéhradecká provozní, Hotel Černigov, Oldservis, Technické služby HK, Hradecké služby Marius Pedersen Group, Liána Coworking, Garamon, Animato, Club Mate

Média :ČRo Hradec Králové, Deník, Radio 1, Radio Wave, Nový Prostor, Divadlo.cz, Hradeckralove.cz, Studentpoint.cz, Hradecká Drbna

 

autorka tiskové zprávy: Karolína Pláničková

 

567

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: