Univerzita Hradec Králové si během roku 2018 již začala hrdě připomínat významná výročí československé historie s projektem : „Univerzitní osmičky“

U příležitosti vzniku Československa v roce 1918, sovětské okupace z roku 1968 a vzniku samostatné České republiky v roce 1993 se mohou návštěvníci a přátelé Univerzity Hradec Králové těšit na velmi zajímavé aktivity. Záštitu projektu udělili hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán a primátor statutárního města Hradec Králové Zdeněk Fink.

Postupně vás budeme seznamovat ve spolupráci s Univerzitou Hradec Králové o jednotlivých akcích a samozřejmě vás na ně srdečně zvát !

Ve středu 30. května v 17:00 hod. se v Mediální studovně Univerzitní knihovny (budova A) uskuteční přednáška na téma : „Československé studentské hnutí v 60. letech 20. století“. Přednášejícím nebude nikdo jiný než velmi známý a uznávaný Jaroslav Pažout, který působí na katedře historie Technické univerzity v Liberci.

Jaroslav Pažout je uznávaný historik Ústavu pro studium totalitních režimů. Jeho odborné zaměření jsou : „Československé dějiny 20. století a jejich mezinárodní kontext“. Docent Pažout se podílel na výzkumných projektech jako : „Československá justice v letech 1948–1989 a její role při trestněprávní perzekuci odpůrců režimu“, „Nacistická okupační politika a její představitelé“ (projekt Národního archivu) – řešitel (spolu se Zdeňkou Kokoškovou a Monikou Sedlákovou). A například určitě nesmí chybět informace o tom, že publikoval studie v zahraničních odborných periodikách, sbornících a monografiích.

Přijďte se dozvědět něco zajímavého o studentském hnutí v 60. letech 20. století, jistě budete mnoha neznámými informacemi překvapeni.

 

Zpravodajský web Martina Fletchera

Mnoho let se věnuji dobrovolné novinářské práci pro : Orlicky.net, iDnes.cz, Novinky.cz, Medium.com, Pressreader.com, Českou televizi a City.cz. Věnuji se tématům ze společnosti, politiky, sportu, pozvánky na akce, akce pro děti ... Proto bylo jasným vyústěním zřízení si vlastního zpravodajského webového prostoru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: