Home » Společnost » Univerzita Hradec Králové si během roku 2018 již začala hrdě připomínat významná výročí československé historie s projektem : „Univerzitní osmičky“

Univerzita Hradec Králové si během roku 2018 již začala hrdě připomínat významná výročí československé historie s projektem : „Univerzitní osmičky“

U příležitosti vzniku Československa v roce 1918, sovětské okupace z roku 1968 a vzniku samostatné České republiky v roce 1993 se mohou návštěvníci a přátelé Univerzity Hradec Králové těšit na velmi zajímavé aktivity. Záštitu projektu udělili hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán a primátor statutárního města Hradec Králové Zdeněk Fink.

Postupně vás budeme seznamovat ve spolupráci s Univerzitou Hradec Králové o jednotlivých akcích a samozřejmě vás na ně srdečně zvát !

Ve středu 30. května v 17:00 hod. se v Mediální studovně Univerzitní knihovny (budova A) uskuteční přednáška na téma : „Československé studentské hnutí v 60. letech 20. století“. Přednášejícím nebude nikdo jiný než velmi známý a uznávaný Jaroslav Pažout, který působí na katedře historie Technické univerzity v Liberci.

Jaroslav Pažout je uznávaný historik Ústavu pro studium totalitních režimů. Jeho odborné zaměření jsou : „Československé dějiny 20. století a jejich mezinárodní kontext“. Docent Pažout se podílel na výzkumných projektech jako : „Československá justice v letech 1948–1989 a její role při trestněprávní perzekuci odpůrců režimu“, „Nacistická okupační politika a její představitelé“ (projekt Národního archivu) – řešitel (spolu se Zdeňkou Kokoškovou a Monikou Sedlákovou). A například určitě nesmí chybět informace o tom, že publikoval studie v zahraničních odborných periodikách, sbornících a monografiích.

Přijďte se dozvědět něco zajímavého o studentském hnutí v 60. letech 20. století, jistě budete mnoha neznámými informacemi překvapeni.

 

Martin Fletcher

Mnoho let se věnuji dobrovolné novinářské práci pro : Orlicky.net, iDnes.cz, Novinky.cz, Medium.com, Pressreader.com a jiné. Věnuji se tématům ze společnosti, politiky, sportu, pozvánky na akce, akce pro děti ... Proto bylo jasným vyústěním zřízení si vlastního zpravodajského webového prostoru.

Facebook Comments

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

More 1014 posts in Společnost
Recommended for you
Už jen poslední úpravy a naučná stezka Obůrka Klopotov bude plně k dispozici dětem!

V prvním týdnu prázdnin se v Klopotovském údolí děly velké věci. Na stezce podél potoka se objevilo...

UA-101450714-1
%d blogerům se to líbí: