Upřesnění informací k případu napadení Petry Kvitové

Informace zveřejňujeme až po provedení zásadních procesních úkonů. 

V únoru letošního roku byl pod Úřadem služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia ČR zřízen pracovní tým složený z pracovníků týmu Tempus a kriminalistů z KŘP Olomouckého kraje za účelem znovuotevření případu napadení poškozené Petry Kvitové z 20. prosince 2016, ke kterému došlo v Prostějově v jejím bytě.

Na základě znovuprověření všech poznatků a operativního šetření se policistům tohoto týmu podařilo shromáždit důkazy, které je v letošním květnu opravňovaly zahájit trestní stíhání proti konkrétní osobě. Dvaatřicetiletému muži z Prostějovska bylo sděleno obvinění pro trestný čin Vydírání a Okresním soudem v Prostějově byl vzat do vazby. Jedná se o muže, který byl v minulosti odsouzen pro obdobnou násilnou trestnou činnost.

V současné době nadále probíhají úkony trestního řízení, kdy předpokládáme, že do konce měsíce července podáme krajskému státnímu zástupci Krajského státního zastupitelství v Brně návrh na podání obžaloby. Vzhledem k těmto skutečnostem a po dohodě s krajským státním zástupcem nebudeme poskytovat, vyvracet, ani potvrzovat žádné informace.

V případě odsouzení tomuto muži hrozí trest odnětí svobody s horní hranicí dvanácti let.

Tímto bychom rádi poděkovali všem médiím, která akceptovala náš požadavek, který jsme zveřejnili v letošním květnu na našem oficiálním twitterovém účtu, a neztěžovali práci našich policistů. V této době jsme nemohli poskytovat jakékoliv informace z důvodu probíhajících a plánovaných úkonů v trestním řízení, aby nebyl zmařen účel trestního řízení.

14. června 2018
kpt. Ivana Nguyenová
tisková mluvčí Policejního prezidia ČR

Facebook Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: