PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Úterý na turnaji : Broekhuis Peugeot World Tennis Tour Oldenzaal v Nizozemí

3 min read

Tento týden zpravodajsky sledujeme turnaj ITF Broekhuis Peugeot World Tennis Tour Oldenzaal a to v ženské kategorii. Turnaj je dotován částkou $15,000 USD.

Pokusíme se během týdne přinášet opět zajímavé rozhovory a pojďme se ohlédnou za úterními zápasy s Melis Sezer (TUR) a Cindy Burger (HOL).

Cindy Burger

Dnes jste na domácím turnaji porazila tureckou hráčku Cemre Anil v poměru 6:4, 1:0. Co se přihodilo, že zápas ve druhém setě skončil hned po prvním bodu?

Nevím co se přihodilo. Zřejmě něco zásadního proč se Cemre rozhodla zápas ukončit. Jen bylo zřejmé, že od začátku zápasu měla zatejpovanou nohu.

Přesto, že byl zápas kratší než jste předpokládala, jak hodnotíte svůj výkon a výkon soupeřky?

Myslím si, že to byl těžký zápas. Soupeřka se snažila držet skóre a nechtěla mě pustit do správného rytmu. Ser svým výkonem jsem nebyla moc spokojená, ale s každým zápasem, který odehraji se snažím více  a více zlepšit.

Jak hodnotíte kvalitu kurtů a tamního zázemí?

Myslím si, že organizace turnaje je velmi dobrá. je tady výborné jídlo za přijatelnou cenu a dobře zorganizovaná doprava ke kurtům. Kurt na kterém jsem hrála, byl trochu kluzký, ale myslím si, že jinak jsou kurty výborně připraveny.

Jaké máte ambice na turnaji?

K tenisu se vracím po zranění, takže se snažím každým zápasem postupně zlepšit. Mým cílem na turnaji je odehrát co nejvíce zápasů a vylepšit svou hru.

Melis Sezer

Dnes jste na turnaji porazila domácí hráčku Jasmin Gimbrere v poměru 6:0,7:5. První set byl pro vás velmi jednoznačný, druhý už byl náročnější a soupeřka evidentně vzdorovala. Co stojí za vaším vítězstvím a jak hodnotíte výkon svůj i soupeřky?

V dnešním zápase jsem se hodně soustředila a tak jsem získala první set s krásným výsledkem. Ve druhém setu se změnila hra a já jsem se tomu chvílemi těžko přizpůsobovala. Jsem však ráda, že jsme našla způsob jak vyhrát druhý set.

Jak hodnotíte tamní zázemí a kvalitu kurtů?

Kvalitu kurtů vnímám jako dobrou. Je to jen trochu jiný druh povrchu než na mém minulém turnaji, ale to není problém.

Zatím jsem vyhrála 2 zápasy kvalifikace a jsem v Main Draw. Zítra hraji a doufám, že vyhraju další zápas. myslím na zápas od zápasu.