PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Úterý na ženském tenisovém turnaji ITF : ITS CUP 2019 v Olomouci

4 min read

I dnes se nám podařilo uskutečnit s hráčkami,rozhovory a níže vám je přinášíme.

Mezi postupujícími do dalšího kola je Melis Sezer (TUR).

Nejprve přijměte gratulaci k dnešnímu vítězství v poměru 6:2, 5:3 nad českou hráčkou Dianou Šumovou. Jak hodnotíte svůj výkon? Co rozhodlo o vašem vítězství?

Dnes jsem zde hrála svůj první zápas, pro mě je vždy těžké se v novém prostředí dostat do hry. Ale dnes se mi to tady úspěšně podařilo a zápas jsem vyhrála. 

Zápas ve druhém setu skončil 5:3, copak se prosím přihodilo?

Protihráčka se bohužel v zápase zdravotně necítila dobře. Ve druhém setu to na mě působilo, že se cítí lépe, neboť hrála dobrý tenis,ale za stavu 5:3 a 30:15 v můj prospěch, přišla za rozhodčí a řekla, že má nesnesitelné bolesti v rameni a že musí bohužel zápas předčasně ukončit.

S turnajem se bohužel rozloučila Nikola Novotná (CZE)

Dnes jste odehrála velmi náročný a dramatický zápas proti české protihráčce Sabině Machalové,zápas skončil ve váš neprospěch v poměru 6:2,3:6 a 11:9. Co si myslíte o tom, že se štěstěna nakonec překlopila na stranu vaší soupeřky? Co chybělo k tomu, aby vše skončilo jinak? Jak hodnotíte svůj dnešní výkon?

Ano bylo to velmi vyrovnané celý zápas, i když sety třeba tak nevypadají. První set jsem hrála velmi dominantně a vycházelo to. Ve druhém setě jsem vedla 3:2 a šla na servis, ale bohužel se mi ho nepodařilo udržet. Tam si myslím, že kdybych to dala, bylo by to úplně jinak. Pak byly další 3 gemy vyrovnané, ale proměnila je Sabča. Supertiebreak je hodně o štěstí a taky se to potvrdilo, když mi dala za stavu 9:9 prasátko hned za síť a za stavu 9:10 return na mit lajnu, která sjela tak, že byla malá šance to vrátit. Chybělo málo, ale to tak je. Je to sport a jak jsem říkala, stát se může cokoliv. Jinak si myslím, že jsme odehrály pěkný zápas, na který se šlo dívat.

Kam nyní povedou vaše tenisové kroky?

Momentálně se budu připravovat na Mistrovství České republiky, na které se moc těším. A poté pojedu další mezinárodní turnaje, které jsou tentokrát v Praze.

Naopak v turnaji dále pokračuje Jana Bojovic (SRB)

Dnes v Olomouci jste porazila českou hráčku Adélu Jarošovou 6: 2,6: 3. Co rozhodlo o vašem vítězství a jak hodnotíte svůj výkon?

Dnes jsem hrála s nízkým počtem chyb, snažila jsem se neustále měnit rytmus. Jsem spokojená s hrou, kterou jsem dnes hrála, to stačilo k vítězství.

Jak se vám líbí tamní tenisové zázemí a  jak hodnotíte kvalitu kurtů?

Klub je naprosto úžasný, rozhodně jeden z nejlepších, na kterém jsem kdy byla. Všichni lidé jsou zde velmi zdvořilí a laskaví.

Zítra hrajete proti další české hráčce, tentokrát proti Magdaléně Pantůčkové, jak těžká je to pro vás hráčka a s čím půjdete do utkání?

Hrát proti českým hráčkám je to vždy těžké, protože hrají opravdu dobrý tenis. Neznám její hru, takže nevím, co mám v zápase očekávat. Zaměřím se na svou hru. A budu si věřit.

Dnešní výsledky:

Zítřejší rozpis zápasů:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: