PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Už čtvrtý ročník oblíbeného mezinárodního festivalu Žižkovská loutka je tu znovu pro radost malých i velkých

5 min read

Letos se koná ve dnech 13.–15. září 2019. Místa dění jsou opět Atrium na Žižkově a KC Vozovna. Rezervujte si tento víkend od pátku do neděle, protože to bude stát za to!

Ono to vypadá, že je ještě dost času, ale náš záměr informovat už nyní o tom, co diváky na podzim čeká, je zcela pragmatický. Měsíc červen je totiž obvykle ve znamení vysvědčení, příprav na prázdniny a dovolenou a o prázdninách má každý jasnou představu. Většinou tam hraje roli sluníčko, voda a příroda. Potom přijde konec srpna a je tu příprava na další školní rok. A my bychom chtěli, abyste si v kalendáři zaškrtli už nyní výše uvedené datum a k tomu si připište velkými písmeny: ŽIŽKOVSKÁ LOUTKA.

Letošní Žižkovská loutka chce svým duchem, pojetím i grafickým vizuálem oslavit 30. výročí toho, kdy se stala naše země svobodnou a demokratickou a zbavila se totalitního režimu. Proto náš letošní festival navštíví loutkáři ze všech zemí, které byly s námi v tzv. sovětském bloku za „železnou oponou“.

Z Německa přijede loutkář Thomass Haerfort a jeho Cabaret Pupala, ze Slovenska Divadlo Piki a z Polska Teatr Marka Žily. Nebudou chybět oblíbené české soubory, které naopak hranice naší země přesahují. 

Můžete se tak těšit například na Divadlo Alfa a jejich Farmu na motivy G. Orwella, Teátr Víti Marčíka, Buchty a loutky, Divadlo Drak, Studio Damúza, Divadlo Lokvar, Divadlo B, Kejklíře Vojtu Vrtka, Divadlo Toy Machine, Loutky bez Hranic nebo Dufa Puppet Theather s představením palestinského loutkáře Husama Abeda které má název The Smooth Live. A mnoho dalších souborů s pohádkami a příběhy pro dospělé nebo natolik specifickými hrami, jako je třeba divadlo pro jednoho diváka od Hanky Voříškové.

Jak říká dramaturg festivalu, Tomáš Běhal: „Chceme, aby bylo znát, že je festival inspirován nadšením ze svobody a volnosti, a tak jsme mu dali pracovně podtitul: Divadlo bez hranic, divadlo svobody“

V programu neopomeneme ani dopolední představní, která budou probíhat už před slavnostním zahájením festivalu, 11.–13. září od 9.00 a 10.30 v KC Vozovna. Nebude nouze ani o další doprovodný program. Čekají Vás koncerty s oblíbeným Bombarďákem, v pátek večer zahraje Fekete Sertlek apod. Skvělou tvůrčí zábavou budou naše loutkářské dílny, kde si můžete vyrobit třeba malé loutky u Mirka Trejtnara, anebo ty obří (třeba do průvodu) v dílně Sofie Fargo či polského scénografa Roberta Poryzińského.

A když už je zmínka o průvodu, ten rozhodně bude. Vezmete si loutky, které vyrobíte a aby jich bylo víc, pomohou i obří loutky Honzy Bažanta. O doprovod a rytmus se postarají účastníci bubenického workshopu pod vedením Davida Andrše. Přijďte všichni. Už proto, že průvodem to tehdy před třiceti lety vlastně začalo.

Vaše příspěvková organizace Za Trojku.

DOPRAVA
Festival probíhá v Praze 3, nejlepší je přijet MHD nebo přijít pěšky.

Atrium na Žižkově
Metro A, nám. Jiřího z Poděbrad, pěšky z kopce směrem k vysílači (10 minut) nebo tramvají číslo 5, 9, 15, 26, do stanice Olšanské náměstí a do kopce směr k vysílači (5 minut).

KC Vozovna 
Tramvají číslo 1, 9, 11 do stanice Strážní a kousek z kopce (2 minuty) po levé straně Koněvovy ulice.

Autem 
S parkováním je to špatné, všude jsou modré zóny pro rezidenty, které platí i o víkendu. Pokud budete mít štěstí, najdete místo v bílé zóně, která je o víkendu zdarma.

OBČERSTVENÍ
Na programu jsou dobré teplé i studené nápoje, tu a tam něco ostřejšího pro dospěláky a v Atriu i točené Únětické. S hladem budou zápasit sendviče, polévky, sladké dobroty a další nutriční borci!

POČASÍ
Některá představení se v případě hezkého počasí odehrají v zahradě Atria. Doporučujeme teplé oblečení. Když bude pršet, přesuneme celý program dovnitř. Tedy hrajeme za každého počasí!

VSTUPNÉ NA JEDNOTLIVÁ PŘEDSTAVENÍ: 80 KČ
Vstupenky k jednotlivým představením je možné rezervovat nebo zakoupit elektronicky prostřednictvím těchto webových stránek.
Vstupenky zakoupíte v pokladnách Atria Žižkov i KC Vozovna.

RODINNÉ VSTUPNÉ:
Sobota 350 Kč / max. 2 dospělí a 4 děti
Neděle 350 Kč / max. 2 dospělí a 4 děti

CELODENNÍ VSTUPNÉ:
Pátek 150 Kč/ osoba
Sobota 250 Kč/ osoba 
Neděle 250 Kč/ osoba

Celodenní a rodinné vstupné je možné koupit pouze na pokladnách.
Celodenní a rodinné vstupné platí na všechna divadelní představení,  některé dílny se platí zvlášť.

Doprovodný program je zdarma.

Vstup zdarma pro děti, které ještě neoslavily své 3. narozeniny.

Upozornění: Nevyzvednuté rezervace propadají 30 minut před začátkem představení a budou uvolněny do prodeje.

zdroj: http://www.zizkovskaloutka.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: