V Hradci Králové se uskutečnil XLIV. ročník Memoriálu Josefa Romportla a Vlastimila Málka v požárních disciplínách

Akce se konala ve čtvrtek 16. srpna 2018 na stadionu HZS Královéhradeckého kraje v Hradci Králové. Na stadionu změřily síly hasiči z řad profesionálů i dobrovolných hasičů.

Již od dopoledních hodin se za plného slunce konal běh na 100 metrů překážek a odpoledne následovaly dvě soutěže a to výstup na cvičné věži do 4. podlaží pro muže a pro ženy do druhého podlaží. Při ohrmomném úsilí všech hasičů a jejich výkonů se doslova tajil dech. Nejlepší závodníci budou k vidění také v Liberci 24. – 26. srpna na Mistrovstvím České republiky v požárním sportu.

Memoriál pořádál Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje a Sportovní klub hasičů Královéhradeckého kraje za podpory Královéhradeckého kraje a Nadace ČEZ.

Brigádní generál Ing. František Mencl – ředitel Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje nám k akci řekl: „Je to několik týdnů co před 45 lety jel hasičský záchranný sbor k požáru autodílny, kde bouchla tlaková nádoba s acethylenem a došlo tak k tragické události u příslušníků. Na tomto memoriálu se schází celá česká špička, jak v  běhu na 100 metrů překážek, tak výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže. Jsem rád, že naší akci navštívil pan senátor Miroslav Antl je jak dlouholetým hasičů a my jsme navíc také dlouholetí kamarádi. Myslím si, že pan Antl uděl opravdu hodně pro požární ochranu“.

Pochopitelně jsme o slovo požádali také senátora JUDr. Miroslava Antla: „Všech hasičů, tedy profesionálních i dobrovolných, si dlouhodobě velice vážím, a proto je, zejména jako senátor, podporuji už jedenáctým rokem. A na těchhle akcích, jako je ta dnešní, mohu navíc obdivovat i jejich výkony sportovní. Kdo hasičské sporty zná, ví, o čem mluvím – a že je co obdivovat. Je to vynikající propagace jejich náročné profese. Jak jsem sportovcům po předání pohárů a cen řekl, skláním se před nimi, protože to, co předvádí, je neuvěřitelné. Jinak za zásadní na těchto jejich akcích považuji medializaci, aby občané viděli nejen hasiče jako záchranáře, ale i jako špičkové sportovce. Vždyť nebýt Vás novinářů a redaktorů, nikdo z občanské veřejnosti by se o jejich výkonech ani nedozvěděl.
Děkuji královéhradeckému krajskému řediteli generálu Františku Menclovi, že mne zase na jejich stadión pozval. Známe se spolu desítky let a jsem hrdý na to, že jsme přátelé. Právě on mne seznamoval s hasičskou problematikou a setkání s ním je vždy velice přínosné a příjemné. A spolupráce s ním je i legislativně užitečná, neb spolu konzultujeme dopady novel, které se hasičů dotýkají, ještě před projednáním v našem Ústavně-právním výboru. Málokdo ví, že to byl on, který mne před lety „navedl“, abych v Senátu prosadil pozměňovací návrhy, jež hasičům výrazně pomohly, zejména ekonomicky. A dnešního milého setkání jsme využili mj. i povídání o životě.“

[foogallery id=“17000″]

Zpravodajský web Martina Fletchera

Mnoho let se věnuji dobrovolné novinářské práci pro : Orlicky.net, iDnes.cz, Novinky.cz, Medium.com, Pressreader.com, Českou televizi a City.cz. Věnuji se tématům ze společnosti, politiky, sportu, pozvánky na akce, akce pro děti ... Proto bylo jasným vyústěním zřízení si vlastního zpravodajského webového prostoru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: