PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

V ŽBL zvítězily Hradecké Lvice v dramatickém zápase KP Brno 78:74

3 min read

Hradecké Lvice v předvečer významného státního svátku porazily před hřmoucí halou hráčky Královo Pole Brno. Michaela Matušková byla opět zásadní hráčkou utkání a nejen její trestné hody doslova v posledních vteřinách zápasu rozhodly utkání.

 

 

Michaelo při sobotním utkání na domácí půdě v předvečer významného svátku 100 let republiky jste odehrály velmi vyrovnaný a dramatický zápas před bouřlivou kulisou ze strany diváků, jaké máte ze zápasu pocity?

Zápas byl od začátku divácky velmi atraktivní, přece jenom Brno letos ještě neprohrálo a my jsme vítězství s těžším soupeřem potřebovaly jako sůl. Bohužel nás opět trápila střelba z dlouhé vzdálenosti a soupeř nám odskočil  až na dvouciferný rozdíl, který jsme musely celý zápas dotahovat. Co se týče koncovky, tak to už byl vabank, ale štěstí bylo tentokrát na naší straně.

Vaše závěrečné proměněné oba trestní hody rozhodly o vítězství Hradeckých Lvic na KP Brno v poměru 78:74, jak silně na vás osobně působí takovéto rozhodující momenty?

Když byl na mě odpískán faul a věděla jsem, že půjdu střílet velmi důležité trestné hody, vzpomněla jsem si na mého taťku, se kterým jsem jako mladší chodívala střílet. Vždy nafingoval podobnou situaci s trestnými hody ve vyrovnané koncovce, aby mě dostal pod tlak a musela jsem dát. Takže jsem teď byla v pohodě a prostě si řekla, že tyhle situace mám v malíku, a že to dám. No a dala. Myslím, že na to budu vzpomínat ještě dlouho.

Jak hodně těžkým soupeřem byly brněnské hráčky?

KP Brno má letos velice dobrý tým, který pomýšlí na stříbro v lize a myslím si, že oprávněně. Mají dobrou kompaktní obranu, hrají kolektivně, navíc jejich tým zdobí velmi dobré individuality. O to mám větší radost, že se nám je podařilo porazit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: