Ve středu 6. června v 17:00 hod. se koná v galerii U Přívozu za přítomnosti hejtmana Královéhradeckého kraje PhDr. Jiřího Štěpána vernisáž výstavy Czech Press Photo

Ve středu 6. června v 17:00 hod. se koná v galerii U Přívozu za přítomnosti hejtmana Královéhradeckého kraje PhDr. Jiřího Štěpána vernisáž výstavy Czech Press Photo, která ukáže nejen snímek vítěze hlavní ceny „Fotografie roku“, ale také práce těch, kdo uspěli v jednotlivých kategoriích a i další vybrané neoceněné fotografie, které mapují celý rok.

Mezi tématy, které se letos snímky objevují, je opět řada jak domácích, tak mezinárodních událostí, které během poslední doby přitáhly pozornost miliard obyvatel celé planety. Patří sem například změny, které v uplynulých měsících proběhly v Turecku, průběh voleb nového amerického prezidenta či problémy, jež hýbou oblastí Blízkého východu. Z domácích témat výstava ukazuje propuštění Jiřího Kajínka, nebo portréty nedávno tragicky zemřelého herce Jana Třísky při natáčení jeho posledního filmu Po strništi bos. Prostřednictvím mnoha dalších kategorií Czech Press Photo se však návštěvníkům představí i témata, která většinou každodenně neplní první stránky novin a magazínů. Návštěvníci výstavy si budou moci opravdu z čeho vybírat. Do letošního ročníku prestižní soutěže Czech Press Photo se přihlásil rekordní počet autorů. Mezinárodní porota hodnotila práce 482 fotografů s trvalým bydlištěm v České a Slovenské republice s celkovým počtem 7 277 fotografií.

V galerii Automat můžete současně zhlédnout doprovodnou putovní výstavu Centra Paraple Na handicap nehrajeme.

Obě výstavy trvají do 31. července 2018.

zdroj: https://www.svkhk.cz/Akce/Vystavy/Clanky/7-6-31-7-Czech-Press-Photo-2017.aspx

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: