PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Votroky čeká nováček na koni

3 min read
Nováček, který má po dvou kolech čtyři body a veze se na vlně euforie z postupu. Takový soupeř čeká v sobotu v podvečer Votroky, kteří budou ve třetím kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY bojovat o první tříbodový zisk v sezoně.

Po postupu z MSFL si Líšeň nemohla přát lepší vstup do soutěže. V prvním kole před vyprodaným stadionkem odehrála vyrovnaný zápas s Varnsdorfem, ve druhém utkání otočila vývoj v Chrudimi a zvítězila 3:1. V dobré střelecké formě je v úvodu sezony kapitán David Krška, který se trefil v obou zápasech. „Domácí respektujeme – je to nováček, prožívají euforii, navíc jsou povzbuzeni vítězstvím v Chrudimi a dobrým výkonem i předtím doma s Varnsdorfem. Jsou tam hráči, kteří mají zkušenosti, požene je fantastická atmosféra,“ upozorňuje hradecký trenér Zdenko Frťala. „Půjde o to, abychom byli efektivní v šancích, jaké jsme nedokázali proměnit s Duklou.“

Votroci naopak se začátkem sezony z pohledu bodového zisku spokojeni být nemohou. Právě neproměněné šance v duelech v Sokolově a doma s Duklou přispěly k tomu, že zatím Hradečtí uhráli jeden bod za remízu. Ve špatné náladě se ale neutápějí. „Na neúspěšný výsledek jsme doufám všichni zapomněli a uděláme maximum pro to, abychom si z Líšně přivezli body. Určité věci jsme si k zápasu s Duklou řekli a pak jsme se připravovali na Líšeň. Nemá smysl se v tom rýpat,“ popisuje rozpoložení týmu Frťala.

Hradecký kouč provedl mezi prvním a druhým zápasem sezony čtyři změny v základní sestavě – a tvrdí, že ve třetím kole už s týmem tak třást nehodlá. „Nebudu neustále vymýšlet a hledat novou sestavu, k tomu sloužila příprava. První dvě kola nám jen ukázala, že příprava a soutěž je něco jiného. Nejsme jediní, kteří udělali tolik změn – všechno se odvíjí od výsledků,“ konstatuje lakonicky.

Právě v den utkání v Líšni slaví hradecký hlavní trenér 49. narozeniny. Dočká se dárku v podobě tříbodového zisku? Zápas začíná v sobotu v 17:00 a jeho průběh můžete tradičně sledovat prostřednictvím rádia Gunny ZDE.

zdroj: https://www.fchk.cz/clanek.asp?id=Votroky-ceka-novacek-na-koni-2924

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: