Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové předával v pondělí 28. května Cenu Olgy Havlové. Kromě laureáta Pavla Šturma z Pražského spolku neslyšících ocenila porota také projekt dětí z Dětského domova se školou v Chrudimi

Děti z Dětského domova se školou v Chrudimi, který spadá pod MŠMT, udělaly sbírku papíru pro handicapovaná trojčata s dětskou mozkovou obrnou z Újezdu u Brna. O ta se už patnáct let stará pouze jejich máma. Jeden z bratrů prošel navíc onkologickou léčbou, druhý je nevidomý a třetí má nejtěžší mentální postižení.

„Děti z našeho dětského domova se rozhodly pomoci handicapovaným trojčatům a jejich báječné mámě, která nás svým postojem k lidem a životu donutila přemýšlet, jak bychom mohli pomoci, i když toho sami moc nemáme,“ říká zástupkyně ředitelky Dětského domova se školou v Chrudimi Dana Bačkovská. Dětem se povedlo nasbírat od občanů Chrudimi 850 kilogramů kartonů a 1120 kilo novin a časopisů. „Mamince kluků paní Aleně Kosmákové předali 4500 korun. A děti zakusily zázračný pocit, že naše práce má smysl,“dodala zástupkyně Bačkovská. Za tento projekt získaly děti letos od organizace Člověk v tísni také Cenu Gratias Tibi v kategorii základních škol.

V Dětském domově se školou v Chrudimi jsou umístěny děti do ukončení povinné školní docházky nebo přípravy na povolání, přičemž zařízení poskytuje také preventivně výchovnou péči.

Laureátem Ceny Olgy Havlové, kterou vyhlašuje Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, se stal předseda Pražského spolku neslyšících Pavel Šturm. V on-line hlasování o Ceně veřejnosti zvítězil Martin Kabát z organizace ADAM – autistické děti.

zdroj: http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/nadace-olgy-havlove-ocenila-deti-z-detskeho-domova-v

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: