PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Východočeši opět poběží za hrdiny 20. století

2 min read

Již tuto sobotu 18. května se koná Běh pro Paměť národa v Hradci Králové u rybníka Biřička. Každý, kdo zaplatí startovné, přispívá na další dokumentaci vzpomínek pamětníků a rozšiřování sbírky Paměť národa.

Loni běželo v Hradci Králové téměř sto lidí, kteří přispěli mj. na natáčení vzpomínek válečného veterána Václava Čeřovského, který několikrát unikl smrti a za komunismu byl odsouzen na 7 let za velezradu.

Běh pro Paměť národa v Hradci Králové nabízí návštěvníkům jak profesionální časomírou měřené trasy na 5 a 10 km, tak symbolický krátký běh na 1,5 km a dětské trasy.

Zájemci se mohou registrovat online na www.behpropametnaroda.cz, na místě budou registrace probíhat od 8.30 hodin a první závodníci vyběhnou na trať v 9.30 hodin.

Pro juniory bude připraven doprovodný program (ukázky sportů, zážitkové a sportovní stanoviště, hry). Starší účastníci ocení především závěrečný koncert kapely Who Knows? A i letos Běh pro Paměť národa podporují patroni, mnozí závod pravidelně každý rok běží.

Patroni Běhu pro Paměť národa v Hradci Králové jsou herec Jiří Kniha a bývalý ředitel FN Hradec Králové a bývalý ministr zdravotnictví Leoš Heger, který v sobotu poběží.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: