Výhra a první místo

Sparťanská juniorka nastoupila po reprezentační pauze k utkání 12. kola na půdě Mladé Boleslavi. V zápase padla jediná branka, a to do sítě Středočechů. Postaral se o ni útočník Sparty Ondřej Novotný, který si připsal již šestou branku v ligovém ročníku.

Nedělní klání bylo již druhým vzájemným v této sezóně. Na konci července se mužstva rozešla smírně po remíze 2:2.

Lépe do zápasu vstoupila domácí Mladá Boleslav, která si vytvořila mírnou převahu. Kotkovu branku ale neohrozila kvůli nepřesnostem ve finální fázi. Hlavně střely končily daleko mimo. Sparta se postupem času dostávala více do utkání a trpělivými útoky usilovala o otevření skóre. Ve 32. minutě se hráčům v rudých dresech vydařila pohledná kombinace, na jejímž konci stál Novotný a poslal Spartu do vedení – 0:1.

Druhá půle postrádala vyložené příležitosti. Míč se pohyboval po většinu času ve středu hřiště. Obrana Sparty v čele s kapitánem Burdou velmi dobře pracovala a nepustila domácí do žádné brankové šance.

Trenér Michal Horňák sáhl ke střídání až v 74. minutě. Ze hry odešli oba nigérijští hráči na testech – Nelson Okeke a Franklin Arims. Teprve šestnáctiletý Nelson Okeke nastoupil v záložní řadě. Arims (*1999) odehrál sedmdesát čtyři minut na v defenzivě.

Spartě uhájila těsné vedení a odváží si z Mladé Boleslavi tři body za výhru 1:0. V příštím kole juniorka přivítá na Strahově Hradec Králové. Zápas je naplánován na pondělí 29. října od 13:00.

FK Mladá Boleslav U21 – AC Sparta Praha U21 0:1 (0:0)

Branka: 32. Novotný. ŽK: Šimon – Arims, Novotný. Rozhodčí: Severýn – Fišer, Koval. Počet diváků: 55 diváků.

Mladá Boleslav: Mikulec – Komárek, Toml, Komma, Diviš, Dib, Novák, Zabilanský, Šimon, Rudzan, Valenta.

Sparta: Kotek – Arims (74. Tasić), Chervak, Burda, Flak, Okeke (74. Palečko), Dudl, Cabadaj, Hájek (86. Prokopec), Albiach (90. Penc), Novotný.