Vysoká výhra na Baníku

Sedmnáctka odcestovala podobně jako A-dorost do Ostravy, kde ji v Radvanicích čekal Baník. Ostravští obývali před středečním zápasem páté místo tabulky s osmnáctibodovou ztrátou na druhou Spartu. Sparťané potvrdili své postavení, když rozhodli utkání ve druhém poločase, ve kterém se trefili celkem čtyřikrát a zvítězili 5:1.

Hráči Baníku se na soupeře velmi dobře připravili a prvních patnáct minut trápili svěřence trenéra Petra Janouška. Do vedení se Sparta dostala v 19. minutě, když pokutový kop proměnil Baftijar. Stejnou možnost měli i domácí v závěru prvního poločasu, ale autor přestřelil. Do kabin šli hráči v rudých dresech s jednogólovým náskokem.

Baník nastoupil do druhé půle s čerstvým útočníkem Barkovem. Právě Barkov vytvořil společně s Kostkou útočnou dvojici, která zlobila sparťanskou obranu. Druhý gól zápasu však opět vstřelila Sparta, když se v 52. minutě zapsal mezi střelce Gabriel. Ostravským se podařilo snížit o čtyři minuty díky Kostkovi.

Ofenzivní řada hostů nenechala nic náhodě a bleskově si zpět vzala dvoubrankové vedení. Gól vstřelil Ryneš. V samém závěru se ještě dvakrát prosadil Bláha a rozhodl o konečné výhře 5:1!

Trenér Petr Janoušek po zápase:

„Po celou dobu zápasu jsme velmi dobře pracovali směrem dozadu, což bylo důležité hlavně v úvodu, kdy byl Baník hodně aktivní. My jsme však proměňovali svoje příležitosti, postupem času soupeře přehrávali a dovedli zápas do zdárného konce.“

FC Baník Ostrava U17 – AC Sparta Praha U1 1:5 (0:1)

Branky: 54. Šec – 19. Baftijar, 52. Gabriel A., 57. Ryneš, 76. a 78. Bláha. ŽK: Bláha, Novák. Rozhodčí: Trigas – Bebenek, Vojkovský. Počet diváků: 35 diváků.

Ostrava: Czedron – Jaroň, Kulig, Zálešák, Šec, Martiník (53. Knedla), Šenkyřík (41. Barkov), Kostka, Blahuta, Nezhoda (48. Juroška), Fulnek (70. Žídek).

Sparta: Benada – Gabriel A., Gelashvili, Krajinský, Baftijar (54. Šilhart), Szewieczek, Vokřínek (66. Novák), Bláha, Schánělec (54. Ryneš), Jonáš, Hájek.