Home » Sport » Vysoká výhra na Slovácku

Vysoká výhra na Slovácku

V 18. kole první ligy žen získaly sparťanky tři body na hřišti Slovácka, když po jednoznačném průběhu hry zvítězily 6:0. Hrálo se na Širůchu ve Starém Městě.

Už v 9. minutě poslala Spartu do vedení L. Martínková – 0:1. V 17. minutě potvrdila dobrý vstup do zápasu Burkenroad, když skórovala po zemi přesně k levé tyči – 0:2. Ve 27. minutě se Burkenroad tvrdou ranou prosadila znovu – 0:3. První poločas Slovácko takřka nic nemělo, Fabová i Bychkova střílely vysoko nad, přímý kop M. Dubcové pak Pižlová vyrazila.

Ve druhém poločase se na rozložení sil nic nezměnilo. Dominanci Sparty potvrdila Stašková, která střelou o tyč překonala Růžičkovou v brance Slovácka počtvrté. Po hodině hry Růžičková faulovala ve vápně Burkenroad. Nařízenou penaltu proměnila L. Martínková – 0:5. Skóre uzavřeli hosté čtvrthodinu před koncem. Po přihrávce od Strom vymetla šibenici Křivská – 0:6.

V průběhu druhého poločasu nastoupily uzdravené Ringelová a I. Martínková, vůbec poprvé po mateřství se pak na hřište v soutěžním zápase dostala brankářka Sloupová.

Sparta je tak v lize o dva body za Slavií, do konce soutěže zbývají dvě kola. Sparta a Slovácko se utkají opět za týden ve finále poháru ve Velkém Meziříčí.

„Děvčata potvrdila dobrý výkon, chceme určovat tempo a kvalitu hry, dneska se to potvrdilo na plné čáře. Zase jsme Slavii dostali pod tlak,“ prohlásil po utkání trenér Peter Bartalský. Na adresu blížícího se finále poháru říká: „Musíme se opět připravit, je to zápas, který začíná za stavu 0:0. Uděláme znovu všechno, abychom to zvládli.“

1. FC Slovácko – AC Sparta Praha 0:6 (0:3)

Branky: 9., 59. L. Martínková, 17., 27. Burkenroad, 53. Stašková, 75. Křivská