Home » Akce a pozvánky » Výstava o Albrechtovi z Valdštejna přibližuje návštěvníkům jeho životní osudy – příležitost k návštěvě Valdštejnského paláce

Výstava o Albrechtovi z Valdštejna přibližuje návštěvníkům jeho životní osudy – příležitost k návštěvě Valdštejnského paláce

Životní příběh a peripetie vévody Albrechta Václava Eusebia z Valdštejna, prvního majitele Valdštejnského paláce a významného hybatele politických a ekonomických dějin nejenom v prostředí zemí Koruny české po bitvě na Bílé hoře, jsou hlavním tématem výstavy v Senátu. Ta je přístupná veřejnosti o víkendech a státních svátcích až do konce srpna.

Albrecht z Valdštejna, vévoda frýdlantský a od roku 1625 také vrchní velitel císařské armády, představoval pro  císaře Ferdinanda II. velkého a mocného  partnera i věřitele.

S rostoucím politickým vlivem ambiciózního a zároveň nepředvídatelného Valdštejna však přibývalo i jeho nepřátel. Frýdlantský vévoda byl  nakonec samotným císařem prohlášen za zrádce a roku 1634 zavražděn.

Valdštejnův život, vévodovy politické a majetkové ambice, jeho vztah k astrologii,  přínos v oblasti stavitelství i způsob, jak Valdštejnův osud interpretovali historikové či spisovatelé, jsou témata, která návštěvníkům přináší výstava v Mytologické chodbě Valdštejnského paláce.

Expozice zahrnuje také fotodokumentaci ilustrující  bohaté panství tohoto schopného šlechtice.

Výstava se koná pod záštitou místopředsedy Senátu Ivo Bárka. Veřejnosti je přístupná o víkendech a státních svátcích, od 10.00 do 18.00 hod.

Vstup volný.

zdroj: http://www.senat.cz/zpravodajstvi/zprava.php?ke_dni=6.6.2017&O=8&id=2292&from=M

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

More 76 posts in Akce a pozvánky
Recommended for you
Česká mše vánoční v kostele Nejsvětější Trojice hospitálu Kuks

Vánoční koncert v kostele Nejsvětější Trojice. Tradiční předvánoční koncert, zazní koledy a program vyvrcholí tou nejznámější...

%d blogerům se to líbí: