Home » Společnost » WHO ocení náměstkyni Teska Arnoštovou za protikuřácký zákon

WHO ocení náměstkyni Teska Arnoštovou za protikuřácký zákon

Na slavnostní recepci ČR na Slezskoostravském hradě u příležitosti 6. ministerské konference WHO v Ostravě obdrží dnes (13. června 2017) náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová Cenu Světového dne bez kouření 2017, kterou uděluje Světová zdravotnická organizace. Je to vůbec poprvé, kdy tato cena putuje do České republiky.

Paní náměstkyni bude cena udělena za prosazení tzv. protikuřáckého zákona v ČR. „Zákon představuje zásadní krok vpřed v ochraně zdraví občanů naší země, která se bohužel drží na špičce mezi evropskými zeměmi v počtu mladistvých kuřáků,„ vysvětluje Lenka Teska Arnoštová a dodává: „Tvorba a prosazení zákona je samozřejmě výsledkem několikaleté práce mnoha lidí. Já si nicméně velmi považuji příležitosti být v cílové rovince u toho a osobně přispět k prosazení tohoto důležitého předpisu. Ocenění ze strany WHO pro mě představuje pocit zadostiučinění a potvrzení smyslu práce všech, kteří se na zákonu podíleli.“

Cena obsahuje kovovou medaili v krabičce a zarámovaný certifikát, který osobně předá regionální ředitelka WHO pro Evropu Zsuzsanna Jakab.

Fotografie a videozáznam z předávání ceny budou zveřejněny na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví www.mzcr.cz.

zdroj: https://www.cssd.cz/aktualne/aktuality/who-oceni-namestkyni-teska-arnostovou-za-protikuracky-zakon/

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

More 521 posts in Společnost
Recommended for you
Reportér a veterán CNN Tomáš Etzler se po 26 letech vrátil do Česka. Už jsem toho viděl dost, říká

Tomáš Etzler (54) Ostravský rodák, vystudoval tělocvik a zeměpis na Pedagogické fakultě Slezské univerzity v Ostravě, později absolvoval...

%d blogerům se to líbí: