Wimbledon jde do boje proti spekulantům. Za skreč v prvním kole budou padat tvrdé tresty

Pořadatelé travnatého grandslamu v Londýně byli po minulém ročníku velmi zklamaní z přístupu mnohých hráčů, kteří si do Wimbledonu přijeli tzv. jen pro startovné. Nová sada pravidel má těmto spekulantům pořádně znepříjemnit život.

Pro Wimbledon bylo velmi nepříjemné, když ve slavném All England Clubu, kde se hraje jeden z nejslavnějších tenisových turnajů, bylo hned sedm zápasů prvního kola předčasně ukončeno kvůli skrečím. Není tak divu, že pořadatelé turnaje sáhli před novým ročníkem ke změnám, kterými by rádi „zbytečným“ zápasům zamezili.

Tenista, který v prvním kole skrečuje zápas a nepředvede dostatečnou snahu uhrát dobrý výsledek, bude pokutován až do výše celého prize money. Obdobně dopadl už při letošním Australian Open Mischa Zverev, který odevzdal na pokutě 45 000 amerických dolarů.

Aby pořadatelé toto tvrdé, avšak spravedlivé, pravidlo něčím vyvážili, nabízí čestnějším tenistům bonus v hodnotě poloviny prize money z prvního kola za to, že z turnaje kvůli zdravotním problémům včas odstoupí a přenechají své místo v pavouku poraženým hráčům z kvalifikace. Ti, kteří by se díky tomu dodatečně dostali do hlavní soutěže, obdrží druhou polovinu z tohoto prize money.

A rozhodně se nejedná o malé peníze. Wimbledon letos opět navyšoval prize money a za první kolo obdrží každý šek na 53 tisíc dolarů.

zdroj: http://www.tenisovysvet.cz/article/detail/6279–wimbledon-jde-do-boje-proti-spekulantum-za-skrec-v-prvnim-kole-budou-padat-tvrde-tresty

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: