PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

XXIX.Muzejní advetní trh v Hradci Králové

3 min read

Od pátku 30. listopadu do neděle 2. prosince 2018 v prostorách Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové na náměstí Svobody proběhne XXIX.Muzejní advetní trh.

Muzeum východních Čech v Hradci Králové i letos navazuje na dlouholetou tradici a pořádá první adventní víkend Muzejní adventní trh, který je především přehlídkou umu a dovednosti poctivých řemeslníků z celé republiky. Zastavte se tedy v prostorách Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové na náměstí Svobody a vychutnejte si příjemnou atmosféru blížících se Vánoc.

Předvánoční atmosféru doplní široká nabídka kvalitních výrobků z přírodních materiálů v podobě perníků, šperků, paličkovaných krajek, modrotisku, svíček z včelího vosku, mýdla a foukaných vánočních ozdob. Těší se na Vás přes 115 prodejců a řemeslníků. Na 49 stánků bude připraveno na náměstí Svobody a 66 prodejních míst naleznete také uvnitř budovy Pedagogické fakulty. V nabídce občerstvení nebude chybět medovina, trdelník, ani vánoční pečivo, které si budete moci vychutnat za melodie vánočních tónů v podání hudebního souboru Sarabanda.

Víte, že tradice adventního trhu v Muzeu východních Čech v Hradci Králové sahá až k předvánočním trhům drobného umění a uměleckého průmyslu pořádaných uměleckoprůmyslovým muzeem v Hradci Králové v roce 1904? První ročník novodobých, tehdy ještě Vánočních trhů, se pak uskutečnil 1. a 2. prosince roku 1989 – do muzea si našlo cestu na tři tisíce návštěvníků. V roce 2017 přivítalo muzeum ve dnech konání 28. ročníku Muzejního adventního trhu rekordních 12 000 návštěvníků.

Akce se uskuteční ve dnech:

Pátek 30. listopadu: 15.00 – 20.00 hodin

Sobota 1. prosince: 9.00 – 20.00 hodin

Neděle 2. prosince: 9.00 – 16.00 hodin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: