PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Zahájení sezóny 2019 v Muzeu války 1866

2 min read

Zahájení turistické sezóny v Muzeu války 1866 se uskuteční v sobotu 23. března 2019 od 14:00 hodin za doprovodu tradiční salvy z pušek i děla. Pro návštěvníky je připraven pestrý program spojený s křtem nově vydaných publikací. Po celou dobu slavnostního zahájení sezony je pro návštěvníky vstup do Muzea války 1866 zdarma.

Připravena bude přehlídka výstroje rakouských polních myslivců, rakouských dělostřelců a pěchoty a pruské gardové jednotky, poutavá přednáška Radka Balcárka, zástupce Gardy města Hradce Králové, uvádějící na pravou míru technologický mýtus pěchotních zbraní pruské a rakouské armády, archeologové Univerzity Hradec Králové seznámí zájemce s novými poznatky, které vyplývají z výzkumů na ústupových trasách rakouské armády bezprostředně po bitvě 3. července 1866 a pro zájemce bude samozřejmě připravena komentovaná prohlídka muzea.

Zahájení sezony bude spojeno s křtem publikace Mlhy na Chlumu, které vydalo Muzeum východních Čech v Hradci Králové ve spolupráci s Filozofickou fakultou Univerzity Hradec Králové koncem roku 2018 a katalogu výstavy Poklady soukromých sbírek a Muzea východních Čech, která proběhla v podzimních měsících loňského roku v domě U Špuláků na Velkém náměstí v Hradci Králové.

Navštívit je možné i areál bojiště této evropsky významné bitvy u Hradce Králové s výjimečnou koncentrací pomníků i symbolických památníků. Po celý den bude také možné navštívit nedalekou vyhlídkovou věž a informační centrum v bývalém domku pro strážce válečných pomníků. Pro návštěvníky Muzea války 1866 je vstup na rozhlednu zdarma.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: